10 nejdražších šperků ze slavných aukcí

V roce 2015 se v Ženevě ve dnech 10. a 11. listopadu konaly jedny z nejvýznamnějších světových aukcí šperků. Aukce proběhly ve známých aukčních síních Christie´s a Sotheby´s a dohromady na nich bylo představeno 792 šperků. Jejich celková prodejní cena se vyšplhala na téměř 246 milionů amerických dolarů. V aukcích se dražily stovky krásných, vzácných a drahocenných šperků. Na seznam těch nejdražších 10 z nich se teď můžete s námi podívat.

10. Prsten se safírem a diamanty

Tento okouzlující safír váží neuvěřitelných 40,13 karátů a zemí jeho původu je Barma. Safír má nevšední sytou modrou barvu, která nepotřebovala žádné chemické ani tepelné úpravy. Prsten s tímto safírem byl prodán v aukční síni Sotheby´s za 3,19 milionů amerických dolarů.

Prsten se safírem a diamanty
9. Náhrdelník se smaragdy a diamanty z dílny Harryho Winstona

Tento nádherný smaragdový náhrdelník byl vytvořen roku 1959 slavným zlatníkem Harrym Winstonem. Vintage šperk obsahuje 3 velké kolumbijské smaragdy o karátových váhách 22,25 ct, 20,61 ct a 15,97 ct. Dohromady je na náhrdelníku 16 smaragdů původem z Kolumbie a 1 z oblasti Ruska. Šperk byl prodán za 3,8 milionů amerických dolarů v aukční síni Sotheby´s.

Náhrdelník se safíry a diamanty

8. Náušnice se smaragdy a diamanty

Tyto 2 kolumbijské smaragdy váží 13,56 a 12,91 karátů a neobsahují žádné inkluze. Jejich barva nebyla nijak chemicky nebo tepelně upravována. Diamanty váží 1,84 a 1,81 karátů, oba mají barvu G a jejich čistota je VVS2 a VS1. Náušnice byly prodány v aukční síni Christie´s za 3,96 milionu amerických dolarů.

Náušnice se smaragdy

7. Oranžovorůžový diamantový přívěsek

Tento diamantový přívěsek okouzluje svou vzácnou barevnou kombinací růžové a oranžové. Podle analýzy instituce GIA je čistota tohoto diamantu VS2. Jedinečný diamant váží 15,02 karátů a v aukční síni Sotheby´s byl prodán za 4 miliony amerických dolarů.

Oranžovorůžový diamantový přívěsek

6. Úchvatný nezasazený safír

Tento drahokam váží 118,88 karátů a zemí jeho původu je Barma (Myanmar). Masivní kámen nebyl nijak tepelně upravován, a přesto má nádhernou královsky modrou barvu. Safír byl prodán v aukční síni Christie´s za cenu 4,19 milionů amerických dolarů.

Úchvatný nezasazený safír

5. Unikátní žlutý diamantový přívěsek

Díky karátové váze 91,81 ct si tento barevný diamantový přívěsek zaslouží patřičný obdiv. Instituce GIA označila barvu tohoto diamantu za “intenzivní žlutou” (angl. fancy vivid yellow) a čistotu diamantu ohodnotila jako VS2. Žlutý diamant byl prodán za 4,3 milionu amerických dolarů v aukční síni Christie´s.

žlutý diamantový přívěsek

4. Skvostný prsten s diamantem

Jak praví titulek aukční nabídky, tento diamantový prsten je vskutku skvostný. Diamant má 50,48 karátů a jeho barva byla institucí GIA klasifikována jako D. Drahokam neobsahuje žádné vnitřní inkluze a má excelentní lesk a symetrii. Diamantový prsten byl v aukční síni Christie´s prodán za finální cenu 7,88 milionů amerických dolarů.

prsten s diamantem

3. Prsten s purpurově růžovým diamantem

Tento neobvyklý diamant má pozoruhodných 8,24 karátů, což je mezi takto zbarvenými diamanty skutečnou vzácností. Institucí GIA byla přírodní barva tohoto nevšedního diamantu označena za “intenzivní purpurově růžovou” (angl. vivid purple pink). Diamantový prsten čistoty SI1 byl v aukční síni Sotheby´s prodán za 13,9 milionů amerických dolarů.

Prsten s purpurově růžovým diamantem

2. Růžový diamant polštářkového tvaru

Tento růžový diamant váží 16,08 karátů a jedná se o největší diamant polštářkového tvaru (angl. cushion), který byl v dějinách aukčních prodejů vydražen. Drahokam je po obvodu obklopen bílými diamanty a je zasazen do zlata a platiny. Barva diamantu byla institucí GIA označena za “intenzivní růžovou” (angl. vivid pink), čistota je ohodnocena jako VVS2. Vzácný diamant byl prodán za 28,68 milionů amerických dolarů v aukční síni Christie´s.

Růžový diamant

1. Modrý měsíc

Je známo, že barevné diamanty, a speciálně modré odrůdy, se řadí mezi nejvzácnější diamanty světa. Pomyslný trůn modře zbarvených diamantů patří masivnímu 12,03karátovému diamantu, který je označován jako Modrý měsíc (angl. Blue Moon). Tento modrý diamant neobsahuje žádné vnitřní inkluze a jeho barva je označována za “intenzivně modrou” (angl. vivid blue). Úchvatný diamant byl prodán za 48,6 milionů amerických dolarů v aukční síni Sotheby´s. Více informací o jeho prodeji si můžete přečíst zde.

Diamant Modrý měsíc

Zdroj textu: True Facet Zdroje fotografií: christies.com / sothebys.com

 • Zásnubní prsten plný diamantů Lorelei
  Zásnubní prsten plný diamantů Lorelei
 • Dvojitý diamantový prsten Keanu
  Dvojitý diamantový prsten Keanu
 • Halo zásnubní prsten s emerald diamantem Winonah
  Halo zásnubní prsten s emerald diamantem Winonah
 • Dvojitý halo zásnubní prsten s lab-grown diamanty Belen
  Dvojitý halo zásnubní prsten s lab-grown diamanty Belen
 • Zásnubní halo prsten plný diamantů Malana
  Zásnubní halo prsten plný diamantů Malana

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky