Vyjádřete se pomocí statement šperků

Některé šperky jsou tak výrazné, že musí mít svoji speciální kategorii. V angličtině se jim říká statement šperky, tedy šperky, které něco vyjadřují. Tyto klenoty pomáhají ženám vystoupit ze svého stínu a ukázat světu, jak jedinečné, sebevědomé, vášnivé a zajímavé osobnosti jsou.

Statement šperky nejsou žádnou novinkou. Mnoho žen si však nedovolí dát na sebe tak výrazný doplněk, protože se bojí změny, bojí se vzdát se každodenního a poznaného. Doplňky jsou tu ale k tomu, aby z nás udělaly femme fatale, aby nás zvýraznily a proměnily v bohyni, tak proč to nezkusit?

Od dávných dob až do dneška

Tisíce let si na sebe lidé dávají šperky, které vyjadřují jejich osobnost. Takovéto doplňky symbolizují třídu, ze které jejich nositel pochází, ale i náboženskou a kulturní příslušnost. Tento zvyk přetrvává dodnes. Ačkoliv se nám může zdát, že se mnohé změnilo, ženy si stále vybírají doplňky, které je vystihují, pomáhají jim zazářit a samozřejmě jsou v cenové kategorii, kterou si mohou dovolit. Říká to tedy něco o jejich finančních možnostech.

Statement šperky

Vyjádřete se v okázalém stylu

Statement šperky

Jak mám chápat statement šperky?

Statement šperky jsou odvážné a jedinečné, nosí v sobě vyjádření, popis svého nositele. Ať už si dáváme na svém vzhledu záležet, nebo ne, nesporným faktem zůstává, že jeden druhého posuzujeme podle vzhledu. Jen podle toho, co si kdo vezme na sebe, si vytváříme obraz o jeho osobnosti, hodnotách a povaze. Když si cíleně vybereme, co chceme šperkem vyjádřit, naše vyjádření už nebude jen komunikací s okolím. Bude to také o projevení sebe sama, podpoření vlastního sebevědomí a osobnosti. Statement šperky jsou tu k tomu, aby vám sebevědomí zvýšily.

Jakou podobu mohou mít statement šperky?

Statement šperky mohou mít tisíce podob, mezi nejčastější patří:

Krátký náhrdelník – kratší, široký a plný barev. Vypadá dobře s oblečením s kulatým výstřihem nebo bez výstřihu, vlastně při jakémkoliv oblečení, které nechá tento šperk vyniknout.

Dlouhý náhrdelník – často barevný a s více vrstvami. Jelikož visí nízko pod výstřihem, nedoporučujeme ho nosit s výrazným páskem.

Koktejlový prstenprsten s velkým a barevným drahokamem, který můžete použít ke zvýraznění jakéhokoliv outfitu.

Dlouhé „lustre“ (náušnice) – tyto visací náušnice teď opravdu letí! Přitahují pozornost okolí k tváři své nositelky, na což byste měli myslet při malování. Nechte náušnice, ať se „vyjádří“ samy za sebe, jde přece o šperk, který vás má vystihovat. Noste je se svázanými vlasy, aby dobře vynikly.

Masivní náramky – výrazné náramky jsou velmi dobře kombinovatelné a můžete je sehnat v různých barvách a provedení. Nosit by se měly s tříčtvrtečními nebo krátkými rukávy. Nechte je, aby ovládly vaše nádherné ruce a upoutaly na vás pozornost. Je libo zlaté, nebo stříbrné?

 • Půvabný zlatý prsten s 5ct citrínem a diamanty Aiofe
  Půvabný zlatý prsten s 5ct citrínem a diamanty Aiofe
 • Přívěsek s bílým opálem a diamanty Gale
  Přívěsek s bílým opálem a diamanty Gale
 • Náušnice plné diamantů a smaragdů Joran
  Náušnice plné diamantů a smaragdů Joran
 • Minimalistické visací náušnice Neilina
  Minimalistické visací náušnice Neilina
 • Zlatý prsten plný smaragdů a diamantů Sazes
  Zlatý prsten plný smaragdů a diamantů Sazes

Co zvážit při výběru statement šperku?

Velikost – statement šperky jsou většinou výrazné a velké, takže při jejich výběru je třeba dbát i na velikost nositelky. Nižší ženy by s obrovskými šperky mohly vypadat třeba i směšně, šperky by je také mohly opticky zmenšit.

Asonanční kombinace – asonanční kombinace je jako asonanční rým, při kterém se slova ve skutečnosti nerýmují, ale končí stejnou samohláskou, a proto nám rýmované připadají. Podobný princip uplatníte i při kombinaci šperků. Například měď a zlato – ačkoliv nemají stejnou barvu, jsou si podobné a bude z nich perfektní asonanční kombinace. Společně určitě přitáhnou pozornost. K zlatým náušnicích si tedy na místo zlatého náramku vezměte měděný.

Nikdy ne víc najednou – najednou si na sebe dejte vždy jen jeden výrazný statement šperk. Když máte výrazný šperk, například diamantové náušnice, noste k nim raději jemný prstýnek. Příliš výrazných doplňků působí „přeplácaně“.

Vintage – vintage je prostě styl pro bohyně. Proto tento styl jistě oceníte. Vypadá sofistikovaně a příjemně.

Makeup – statement šperk na sebe dejte ještě předtím, než se namalujete. Líčení by mělo být jemné, aby neodvádělo pozornost od výrazného doplňku. Je pravda, že i makeupem se můžete projevit, ale v tomto případě platí pravidlo „nikdy ne víc najednou“.

Oblečení – vyhněte se výrazným vzorům. Některé ženy si myslí, že k výrazným šperkům by měly nosit výrazné oblečení, ale opak je pravdou.

Drahokamy – vybírejte si šperky s drahokamy, při výběru můžete volit drahokamy podle měsíce narození a zvěrokruhu. Zvažte také jejich barevnost a co dané barvy vyjadřují. Drahokam vám svojí barvou, významem a speciálními schopnostmi pomůže vyjádřit vaši osobnost.

 • Zlatý prsten s tajemným alexandritem a topazy Odran
  Zlatý prsten s tajemným alexandritem a topazy Odran
 • Prsten s alexandritem a lab-grown diamanty Odran
  Prsten s alexandritem a lab-grown diamanty Odran
 • Zlaté náušnice se žlutými safíry a diamanty Kayla
  Zlaté náušnice se žlutými safíry a diamanty Kayla
 • Visací náušnice s morganity a diamanty Rhemy
  Visací náušnice s morganity a diamanty Rhemy
 • Pozlacené náušnice s perlami Ismael
  Pozlacené náušnice s perlami Ismael

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky