5 tipů jak mu naznačit, jaký prsten chcete

Chcete být při žádosti o ruku nadšená nejen z nádherného gesta, ale i z prstýnku, který se bude po zbytek života třpytit na vaší ruce? Pak byste měla svému partnerovi alespoň trochu pomoci. Zaslouží si vědět, co by vás potěšilo, a my vám poradíme, jak mu to naznačit.

1. Ukažte mu fotku

Jak na to:

Vymyslete nějaký nevtíravý způsob, jak mu ukázat, jaký kov, osazení, výbrus a styl zásnubního prstenu se vám líbí. Toužíte třeba po zásnubním prstenu se třemi kameny? Nebo vás láká romantika v podobě zásnubního prstenu s morganitem? Nechte například na svém nebo jeho notebooku otevřenou stránku s takovýmto vysněným šperkem. Najdou se ale i lepší a nenápadnější způsoby. Při čtení časopisu mu můžete jen tak mimochodem ukázat prstýnek, který vám padne do oka. Případně můžete také poslat odkaz své kamarádce a on zahlédne stránku s vaším chatem – snad pak zvládne dát si odkaz do záložek nebo si ho poslat mailem.

Ještě nenápadnější je prohlížet si prsteny na internetu na jeho počítači a pokud si jednou za čas kontroluje historii prohlížeče, možná se k prstenu dostane. Případně modernější a sofistikovanější způsob je okomentovat fotku zásnubního prstene vaší kamarádky na facebooku pomocí odkazu na váš vysněný prstýnek s komentářem, že vy se toho svého prstenu snů asi nikdy nedočkáte. Pak už nezbývá než počkat, jak si s tím váš milý poradí ;)

Které to pomůže:

Upřímné a přímočaré partnerce, takové, která přesně ví, co chce.

Kdy s tím přijít:

Nic mu neukazujte, dokud není na koupi prstýnku připravený. Jestli zatím zásnuby nechystá, potom ho obrázek prstenu akorát tak vystraší, nebo úplně odradí. Tento plán funguje pouze v tom případě, když jste spolu už o zásnubách mluvili a společně je jednou plánujete.

 • Elegantní zásnubní prsten s lab-grown diamantem Segunda
  Elegantní zásnubní prsten s lab-grown diamantem Segunda
 • Zásnubní prsten s lab-grown diamanty Wemy
  Zásnubní prsten s lab-grown diamanty Wemy
 • Prsten s oválným salt and pepper diamantem Melisent
  Prsten s oválným salt and pepper diamantem Melisent
 • Zásnubní prsten s pear diamantem North
  Zásnubní prsten s pear diamantem North
 • Atypický cluster zásnubní prsten s moissanitem a lab-grown diamanty Talisha
  Atypický cluster zásnubní prsten s moissanitem a lab-grown diamanty Talisha

2. Společné nákupy

Jak na to:

Promluvte si o společných plánech do budoucnosti, o svatbě, dětech a podobně. Jestli je společnou budoucností nadšený a nechce utéct, tak mu navrhněte, že byste se spolu mohli podívat do klenotnictví, protože vůbec netušíte, jaký prsten by se vám líbil. Alespoň budete vědět, jaký je váš styl, ať už jde o velikost, tvar, barvy nebo extravaganci. Když budete mít štěstí na ochotnou prodavačku, měla by vám nabídnout vyzkoušení prstýnku.

Jestli to chcete řešit „na rovinu“, prostě mu řekněte: „Zítra jdeme nakupovat prsteny.“ Dejte ale pozor, aby nevzal nohy na ramena.

Které to pomůže:

Praktické ženě, takové, která raději než překvapení chce prsten, který jí sedne.

Kdy s tím přijít:

Jestli má váš partner vztah k tradicím, možná nebude z takového návrhu dvakrát nadšený. V takovém případě zvažte jen nenápadné prohlédnutí výlohy klenotnictví (nebo internetových stránek) v jeho přítomnosti. Tak nebude mít pocit, že musí něco koupit, a do klenotnictví se pak může vrátit sám a vysněný kousek obstarat.

3. Pošlete s ním kamarádku

Jak na to:

Prozraďte svojí kamarádce, známé, sestře nebo jiné spřízněné duši, co přesně se vám líbí a co byste naopak nosit nechtěla. Pokud máte vyhlédnutý jeden konkrétní prsten, ukažte jí ho a přesně jí vysvětlete, co se vám na něm líbí. Když by se vám někdy zdálo, že se váš partner snaží zjistit, co by se vám mohlo líbit, jednoduše ho odkažte na ni. Svěřte se se všemi detaily (drahokam, brus, osazení a barva kovu). Když si od ní nechá váš budoucí snoubenec poradit, určitě nebudete zklamaná.

Které to pomůže:

Snoubence se vztahem k tradicím. Když se stydíte ukázat mu prsten sama, ale vaše kamarádky a rodina vás dobře znají a na jejich vkus se můžete spolehnout. A nejlepší kamarádka si takový nákup určitě užije.

Kdy s tím přijít:

Dopřejte mu čas a počkejte, dokud se nezačne na téma zásnubního prstenu ptát sám. Neposílejte ho za kamarádkou (či někým z rodiny) bez toho, aby nejdřív sám projevil zájem, mohlo by ho to vylekat.

4. Poproste ho o překvapení

Jak na to:

Mezi řečí mu řekněte o osazení, brusu, barvě a stylu, který se vám líbí. Nejnenápadnější bude, když vyjádříte svůj názor například na prsten nějaké vaší společné známé, kamarádky, na svatbě, popřípadě na reklamním plakátu. Nesmí to vypadat tak, že od něho chcete jen konkrétní prsten. Má to přece být jeho volba, ne? Zbytek už nechte na něm. Řekněte mu, že se vám líbí jeho vkus a že jste si jistá, že vybere dobře. Prozraďte mu opravdu jen ty nejdůležitější a nejzásadnější informace.

Jen pro případ si ujasněte, že se vám nelíbí například zásnubní prsteny s černými diamanty či ty z růžového zlata a že byste určitě nechtěla nosit nic extravagantního. Jestli vás miluje, přesně bude vědět, co máte ráda, co se k vám hodí a jaký zásnubní prsten splní vaše představy. Hlavní je právě moment překvapení a ne ten jeden konkrétní prsten s drahokamem, pear brusem nebo s určitým osazením. Protože když bude ten zásnubní prsten od něho, bude téměř vždy dokonalý.

Které to pomůže

Romantické duši. Jestli toužíte po zásnubách jako z romantického filmu, tak pozor, na takové zásnuby musíte mít i muže, který je zvládne.

Kdy s tím přijít:

Mějte s ním trpělivost. Zorganizovat překvapení a naplánovat romantickou žádost o ruku vyžaduje dlouhé přípravy, takže do něj moc nerýpejte a nenaléhejte.

5. Vytvořte ho společně

Jak na to:

Hlavně mu musíte dát najevo, že chcete prstýnek na míru, ještě před tím, než vás o ruku požádá. Možná se vám to zdá samozřejmé, ale tento bod je velmi podstatný. Jestli je romantický muž, jistojistě vám vyhoví, sice už to nebude překvapení, ale alespoň nebude pod tlakem a stresem. Využijte jeho zájem a společně diskutujte o různých návrzích, vytvořte si z toho projekt ve dvou. Nechte ho, ať vyjádří svůj názor, zeptejte se ho na to, co by on chtěl v prstenu mít a pokuste se jeho návrhy zakomponovat do celkového designu. Společně si udělejte průzkum trhu, šperků, drahokamů, materiálů a najděte si designera v klenotnictví s rozumnými cenami, který se vám bude oběma líbit, a navštěvujte ho společně.

Hodně online klenotnictví (tak jako to naše :)) nabízí možnost výroby šperku na míru, takže můžete svůj romantický projekt začít řešit i v pohodlí domova. Šperk na míru umožní spojit jeho a váš prsten snů v jednom úžasném, dokonalém a božském prstýnku.

Které to pomůže:

Moderní a originální ženě. Nejste až tak moc na překvapení a možná ani úplně nevíte, jaký prsten byste chtěla. Určitě ale toužíte po jedinečném kousku.

Kdy s tím přijít:

Když bude prsten hotový, je už jen na vás, jestli se rozhodnete pro tradiční zásnuby, nebo ho začnete nosit hned.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky