Jak oslavit MDŽ - tipy pro muže

Jak jistě víte, Mezinárodní den žen by měl symbolizovat naši lásku, úctu a uznání vůči zástupkyním něžného pohlaví. Pojďme se proto podívat na to, co by mohlo potěšit naše drahé polovičky, maminky, dcery, sestry, či kamarádky, a díky tomu jim dopřejme „jejich“ den alespoň jednou za rok.

Nelze si nevšimnout, že oslavy tohoto dne nejsou v posledních letech všeobecně nikterak významné. To je ale přeci škoda! Mnoho z nás má MDŽ spojen s typickou oslavou tohoto významného dne za dob komunismu, ale je nutné si uvědomit, že tento svátek je mnohem starší. Jeho historie sahá do roku 1908, kdy proběhla stávka 40 000 newyorských švadlen, které požadovaly zrušení desetihodinové pracovní doby, zvýšení mezd a celkově lepší pracovní a sociální podmínky. To je pouze jeden příklad z historie, kdy ženy prokázaly svoji něžnou, ženskou sílu a především schopnost zvládat náročné a zapeklité situace. A právě za tyto jejich rysy je v rámci MDŽ uctíváme. Garantujeme vám, že při dodržení následujících doporučení budete v jejich očích oním panem „dokonalým“, kterého si budou na oplátku ctít a vážit ony samy (a to nejen jeden den v roce).

1. Pamatujte na všechny důležité ženy svého života!

Právě v tento den byste měli myslet na všechny ženy, které pro vás něco znamenají. Existuje žena, která má váš obdiv, jejíž osobnosti si vážíte, nebo je vám vzorem, inspirací? Všechny tyto ženy si zaslouží ocenění. Nezdráhejte se jim proto poslat e-mail, sms, nebo i jen zprávu na Facebooku. Pokud chcete tyto pro vás významné ženy ještě více ohromit, zvedněte telefon a zavolejte jim. Pár minut vašeho času a to, že jste si na ně vzpomněli, jim rozzáří nejen dnešní den.

2. Snažte se jí pomoci

Asi není nutné zmiňovat, že MDŽ jakožto oslava žen jako takových by se měl nést pro oslavenkyně v duchu celodenního klidu a pohody. Právě proto by si ženy v tento den zasloužily pomoci s tím, co pro vás dennodenně dělají. Můžete například pouklízet, uvařit (pozvat na večeři do vyhlášené restaurace), nebo například vyžehlit onu hromadu prádla, která na ni tak dychtivě čeká. Ať vyberete cokoliv, jisti si můžete být tím, že vaše snaha a přiložená ruka k dílu rozhodně nezůstane bez povšimnutí!

3. Nebojte se jí říci, co pro vás znamená

Mnoho moudrých žen vám bez zaváhání řekne, že to činy představují slova muže. Ano, toto ani snad nelze vyvrátit. Ovšem nesmíme zapomínat také na sílu slov vyřčených ze srdce! Mnoho mužů jejich sílu podceňuje. Kvůli uspěchanému tempu dnešní doby zapomínáme říkat lidem kolem nás to, jak důležití jsou, co pro nás znamenají a jak je milujeme. Nečekané vyznaní lásky či poděkování za to, co vše pro vás dělá, ji dostane do kolen! A co si budeme povídat, na taková slova je MDŽ jako stvořený.

4. Odměňte a překvapte ji!

Každá žena je jedinečná, a snad také proto má každá z nich ráda něco jiného. Některé ženy ocení, pokud je vezmete za kulturou do divadla nebo na koncert jejich oblíbeného interpreta, jiné preferují wellness víkend pod taktovkou odpočinku od všedních povinností. Jedno je jisté - ať už se rozhodnete pro večeři v oblíbeném podniku, dobré víno, bonboniéru nebo květinu, obdarovaná žena vaši snahu ocení a bude si jí vážit.

Pokud zrovna nemáte peníze nazbyt, můžete využít své vlastní kreativity! Obdarujte ji například sadou kuponů na jemnou masáž ve vašem provedení, připravte jí relaxační koupel při svitu plamenů svíček nebo jí připravte odpočinek v podobě rozečtené knihy, čaje a čokolády. Však všichni dobře víme, že maličkosti, do kterých vložíte kousek sebe, potěší víc než velká gesta. Odměnou pro vás bude samotný moment překvapení, její úsměv a dojetím lesknoucí se oči.

5. Vykřičte to do světa!

Dnešní doba nám umožňuje říci lidem v okolí vše, co máme na srdci, pouhým jedním stisknutím displeje nebo klávesnice. Nebojte se a napište e-mail s poděkováním ženám, které jsou pro vás významné, dejte si status na Facebooku, sdílejte společné momenty zachycené na fotografiích, nebo sdílejte tento článek, a připomeňte lidem kolem sebe významnost tohoto dne. Budete inspirujícím příkladem pro muže ve vašem okolí, a navíc si podmaníte zástupce něžného pohlaví. Jak totiž všichni dobře víme, ženy milují citlivé a pozorné muže, kteří jim dávají najevo, jak jsou pro ně jedinečné.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky