Znamení Raka (21. 6. – 22. 7.)

21. 6. – 22. 7.

Rodinně založený a pečující Rak miluje silně a bez otázek. K porozumění jej vede perla, k pochopení života smaragd.

Základní informace

 • Datum21. 6. – 22. 7.
 • Živel Voda
 • Planeta Měsíc
 • Barva Bílá
 • Drahokamyperla, smaragd

Silné stránky

Rak je prý velmi intuitivní a citlivý – a to až tolik, že není lehké zrozence vodního znamení snadné rozpoznat. Péče o rodinu a domov tvoří středobod jeho světa. Jeho nejbližší a milovaní pro něj znamenají více než cokoliv jiného. Rak se ochotně ponoří do pomoci druhým, neujme se však ničeho, co by směřovalo ke konfliktu. Loajální znamení zůstává věrné a své partnery zasypává láskou, pozorností a dary. Rak patří mezi výborné rodiče, kteří dokáží vést potomky správným směrem. Smysl jeho života totiž představuje právě rodina a vazby v ní, které ho občas nutí přehlédnout pár nedostatků. Zodpovědný Rak vždy podpoří a dokáže se přizpůsobit téměř jakékoliv situaci.

Šperky pro znamení Raka

Objevit

Šperky pro znamení Raka

Slabé stránky

Za výrazně negativní rys Rakovy povahy lze považovat jeho stažení se zpět do ulity, když narazí na problém, jehož řešení se mu nelíbí. Nechce čelit potížím a vyvolávat rozbroje. Zpomaluje ho tendence litovat se, když se mu nedaří podle jeho představ. Ač na první pohled nepůsobí ambiciózně, ve skrytu duše touží po úspěchu a obdivu, pročež na ty, co se opravdu prosadí, žárlívá. Nepříjemně ho ovlivňuje i jeho sobectví a pesimismus. Rakova nevypočitatelnost a náladovost vedou k tomu, že jeden nikdy neví, jaké reakce se dočká. V nadřízené pozici usilují o dominanci. Zpátečnickému znamení nechybí ani sklony k narcisismu a přecitlivělosti. Ačkoliv se na první pohled zdá, že ho nic nerozhází, uvnitř obtížně zpracovává odmítnutí, zradu či vlastní selhání.

 • Zlatý přívěsek se znamením a smaragdem Rak
  Zlatý přívěsek se znamením a smaragdem Rak
 • Náušnice se znamením zvěrokruhu Cancer
  Náušnice se znamením zvěrokruhu Cancer
 • Stříbrné visací náušnice s perlami Klara
  Stříbrné visací náušnice s perlami Klara
 • Halo prsten se smaragdem a lab-grown diamanty Kerau
  Halo prsten se smaragdem a lab-grown diamanty Kerau
 • Stříbrný náramek s perlami Malakai
  Stříbrný náramek s perlami Malakai
 • Zlatá piercing náušnice se smaragdy Masha
  Zlatá piercing náušnice se smaragdy Masha
 • Atypické 2v1 náušnice s perlami Lokita
  Atypické 2v1 náušnice s perlami Lokita

Hlavní drahokamy

Perla

Půvabná kulatá perla vede svým vlivem Raka k bezvýhradnému a láskyplnému smíření se sebou sama i svými nedostatky. Vnáší mu do duše pocit bezpečí a klidu a stojí při něm, aby se nebál a nebránil bolestným zkušenostem. Dar obyčejné lastury podporuje vodní znamení ve chvílích, kdy čelí obtížným momentům a vede jej k porozumění, že vše špatné je pro něco dobré. Perla směřuje Raka k duševnímu rozvoji. Usnadňuje mu vyrovnávání se s prožitými útrapami a osvobozuje ho z emocionální závislosti.

Třpytivá perla v Rakovi rozvíjí jeho pozitivní charakterové vlastnosti. Mírní jeho přecitlivělost a pomáhá mu ovládnout vlastní emoce. Lítostivé a sensitivní znamení nošením perel vyrovnává své rozkolísané a neustálené nitro. Otevírá se tak před ním klidná a spokojená budoucnost a rodinné štěstí.

Zajímavosti o perlách
Symbol čistoty

Křesťané a hinduisté přijali perly za symbol čistoty. Dodnes se udržuje tradice, že nevěsta o svém svatebním dni nosí perly.

Symbol dokonalosti

Korán hovoří o perlách jako o jedné z nejlepších odměn, kterých se člověku může dostat v ráji. Perla se sama o sobě v muslimském světě stala symbolem dokonalosti.

Perlorodky

Perly jsou jediným drahokamem, který vzniká uvnitř živého organismu – v perlorodce, perlotvorce nebo v mořské ústřici.

Smaragd

Smaragd Raka regeneruje a omlazuje. Zelený drahokam mu zprostředkovává nesobeckou lásku, jež je ve své podstatě přístupná všem bez rozdílu a jež představuje nutný předpoklad pro osobní spokojenost a blaho. Zrozenec ve znamení Raka používá kámen i k prohloubení intuitivního vnímání světa a k proniknutí pod povrch materiálního světa.

Už tak rodinně a věrně založenému Rakovi smaragd přivolává štěstí v lásce a posiluje hluboce zakořeněný cit. Příznivě působí i na náladovost znamení, které vyrovnává a pomáhá mu porozumět životním změnám. Smaragd dokáže pomoci lépe pochopit a interpretovat životní zkušenosti a naznačit směr, kterým by se měl Rak vydat. Rakovi se zlomeným srdcem dává naději do dalších vztahů a vzbuzuje v něm důvěru v opravdový cit.

Zajímavosti o smaragdu
Cena

Smaragd je velmi vzácný drahokam. Pokud se jedná o kámen vysoké kvality, může být jeho cena vyšší než u diamantu stejné karátové váhy.

Emeraldový brus

Smaragd si zaslouží originální výbrus, který zdůrazní jeho krásu. Speciální brus je ve tvaru obdélníku se seříznutými rohy.

Starověký Egypt

První smaragdové doly pochází z období starověkého Egypta. Smaragdy se zde těžily již 3500 let před naším letopočtem.

Další drahokamy

Pableskující opál vnáší do Rakových pocitů živost a hloubku a připomíná mu proměnlivou pestrost života. Rudý rubín stimuluje jeho mysl a umožňuje mu překonat problémy, jež si přehnaně sensitivní znamení fabuluje. Zlatistý jantar vede Raka ke srovnání se s minulostí a zapomenutí dávných skutečných i domnělých křivd, čímž ho směřuje k budoucnosti. Tvrdý a nezlomný diamant vodnímu znamení vnáší do života svoji odolnost a chrání ho před citovými výkyvy. Pro získání duševní rovnováhy je vhodný i vzácný měsíční kámen. Podobně i avanturín uklidňuje emocionální zmatky, jimž se Rak často cítí vystaven kvůli své přecitlivělosti. Chalcedon zas podněcuje čistotu srdce. Modrý labradorit přináší sílu a vytrvalost a podporuje víru v sebe sama. Decentní olivín potlačuje žárlivost, jež umí Rakovými žilami kolovat opravdu horce, zatímco různobarevný turmalín mu pomůže získat nad situací nadhled a nepodlehnout pesimismu. Ochranný onyx zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, zároveň také udržuje v mysli rovnováhu.

 • Zlaté náušnice s opály a safíry Meadow
  Zlaté náušnice s opály a safíry Meadow
 • Náhrdelník Toi et Moi s rubínem a lab-grown diamantem Lennon
  Náhrdelník Toi et Moi s rubínem a lab-grown diamantem Lennon
 • Visací jantarové náušnice ze stříbra Alexie
  Visací jantarové náušnice ze stříbra Alexie
 • Minimalistický náhrdelník s diamantem Glosie
  Minimalistický náhrdelník s diamantem Glosie
 • Zlatý přívěsek kompas s cabochon labradoritem Pinto
  Zlatý přívěsek kompas s cabochon labradoritem Pinto
 • Stříbrný cluster prsten s turmalínem, tanzanitem, rubínem a diamantem Roche
  Stříbrný cluster prsten s turmalínem, tanzanitem, rubínem a diamantem Roche
 • Stříbrné náušnice s chalcedony Nellie
  Stříbrné náušnice s chalcedony Nellie

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky