Celebrity a safír

Dramatická safírová modrá je další oblíbenou barvou celebrit. Kdo by neznal legendární prsten s tmavě modrým safírem, který dostala Kate od svého nastávající Williama, který tento prsten získal jako rodinné dědictví po své matce, princezně Dianě. Setkat se můžeme i s jinými barvami safíru, vyhledávaná je také jasně růžová barva nebo růžovo-oranžový padparadscha safír. Safíry jsou nejoblíbenějšími drahokamy v klenotnictví, o čemž svědčí i fakt, že si je pro své šperky vybrali i někteří slavní muži.

Keira Knightley

U příležitosti nominace na nejlepší herečku ve filmu Pýcha a předsudek si na červený koberec vzala působivý náhrdelník Keira Knightley. Náhrdelník značky Bulgari je ve stylu vintage a obsahuje krásné safíry, rubíny a smaragdy. Okouzlující náhrdelník napodobuje šperky 60. let a elegantně zpestřuje tmavě vínové šaty.

Keira Knightley

Jessica Simpson

Na premiéru svého filmu v Cannes si vzala Jessica Simpson působivý náhrdelník se safíry a diamanty nápadně připomínající slavný Hall safírový náhrdelník. K modrým safírům zvolila tmavě modré šaty barvy večerní oblohy.

Jessica Simpson

Johnny Depp

Šperky nejsou dominantou pouze žen. Svou vášní pro drahé kovy a kameny jsou známí i slavní muži, mezi nimi například Johnny Depp. Ten se před blesky fotoaparátů objevuje často se svým oblíbeným safírovým přívěskem, na který nedá dopustit.

Johnny Depp

Jay-Z a Beyoncé

Doslova obří safírový prsten dostal od své manželky Beyoncé americký rapper Jay-Z. Kromě úchvatné velikosti a designu prstenu je dechberoucí i jeho cena. Beyoncé totiž pro svého manžela pořídila dárek v hodnotě kolem 12 miliónů Kč. Beyoncé ale také nezůstala zkrátka. Po narození jejich prvního dítěte jí totiž Jay-Z daroval rovněž safírový prsten modré barvy a úctyhodných rozměrů.

Jay-Z a Beyoncé

Princezna Diana

Spoustu krásných safírových šperků modré barvy nosila i princezna Diana. Safíry podmanivé modré barvy totiž skvěle podtrhly její pomněnkově modré oči a blonďaté vlasy. Kromě safírového náhrdelníku a náušnic nosila princezna Diana i zásnubní prsten s modrým safírem, který dnes patří vévodkyni Kate, manželce jejího syna Williama.

Princezna Diana

Catherine, vévodkyně z Cambridge

Jeden z nejkrásnějších safírových zásnubních prstenů nosí vévodkyně Kate. Tento prsten má za sebou zajímavý příběh. Dříve jej totiž nosila princezna Diana, která ho dostala od prince Charlese. Po její smrti si zásnubní prsten vzal na památku princ Harry. Teprve později jej daroval svému bratru Williamovi s vyjádřením, že budoucí královna Anglie by měla nosit právě tento prsten. William jej daroval ženě svého srdce, vévodkyni Kate. Prsten je tvořen krásným Cejlonským safírem obklopeným diamanty a princ William s ním požádal Kate o ruku během dobrodružného výletu v srdci Afriky. Zásnubní prsten tak putoval po 3 týdny schovaný v batohu a princ William zažil nejednu bezesnou noc. Prsten totiž vzal z královského sejfu, aniž by někoho informoval. Takže kdyby se prsten ztratil, měl by William opravdu potíže. Jak ale víme, naštěstí vše dobře dopadlo.

Catherine, vévodkyně z Cambridge

Penelope Cruz

Zásnubní prsten s modrým safírem nosí i herečka Penelope Cruz, která dostala prsten od svého dlouholetého přítele a nyní již manžela Javiera Bardema. Krásný safír obklopují třpytivé diamanty. Prsten připomínající květinu je vyhotoven ve stylu vintage.

Penelope Cruz

Victoria Beckham

Velkou obdivovatelkou krásných prstenů je i Victoria Beckham. Do její sbírky zásnubních prstenů, kterou jí se zálibou pomáhá rozšiřovat její manžel David Beckham, patří i jedinečný safírový kousek. Prsten se safírem je jedním z největších prstenů, který Victoria vlastní. Unikátní je i světle modrá barva safíru.

Victoria Beckham

Mary-Kate Olsen

Oslnivý vintage zásnubní prsten daroval své milované Mary-Kate Olsen její přítel Olivier Sarkozy, nevlastní bratr bývalého francouzské prezidenta. Jedná se o vintage prsten v pravém slova smyslu. Zásnubní prsten byl totiž vyroben klenotníkem Cartierem roku 1953 a pan Sarkozy jej zakoupil v aukci. Ve středu prstenu je 4karátový diamant, který je obklopen 16 třpytivými safíry modré barvy.

Mary-Kate Olsen

Nicole Richie

Krásný zásnubní prsten se safírem dostala i Nicole Richie. Jedná se o působivý růžový safír ve tvaru cushion obklopený diamanty.

Nicole Richie

Zdroj obrázků: jewelsdujour.com, thenaturalsapphirecompany.com, stylebistro.com, examiner.com, gemstoneuniverse.com, aboutsapphirejewelry.com, huffingtonpost.co.uk, jemboxx.wordpress.com, perezhilton.com, ritani.com, hellomagazine.com

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky