Jak si zorganizovat svoje šperky

Pravděpodobně vám tato situace nebude cizí. Odejdete z domu do práce a až po cestě zjistíte, že jste si ráno na krk nezapnula svůj oblíbený náhrdelník, v uších nemáte ty dokonalé náušnice od manžela, nebo jste si zapomněla navléknout svůj krásný diamantový prsten. Bohužel, již není čas se vrátit domů, a kvůli tomu budete celý den nesvá, protože se nedokážete zbavit pocitu, že vám něco chybí. Vidíte, jak jsou pro nás šperky důležité? Však bez nich de facto nemůžeme běžně fungovat! A měla by tomu také odpovídat péče, s jakou se o ně budeme starat. Pojďme se společně podívat na 5 rad na to, jak si uspořádat všechny své šperky, díky kterým budou doslova jako v bavlnce a vy budete mít ranní výběr co nejjednodušší a na žádný důležitý kousek už nezapomenete!

1. Mějte na dosah šperky, které nosíte dennodenně

První podstatnou skupinou šperků pro každou ženu jsou ty, které jsou s námi vlastně každý den. Ať už se jedná o snubní prsten, náramek po babičce, nebo náhrdelník, který jste dostala k promoci, tyto šperky jsou nedílnou součástí každé z nás. Snad také právě proto bychom péči o ně měli věnovat pozornost a zajistit, že budou nejen v bezpečí, ale budeme je mít na dosah. Tímto způsobem budeme eliminovat možnost toho, že na šperky ráno zapomeneme a celý den se nebudeme cítit ve své kůži. Vrchní část šperkovnice bude ideálním místem právě pro tyto skvosty.

Stojan na šperky
Své oblíbené šperky mějte uložené tak, aby byly vždy na dosah ruky

2. Čím více oddílů, tím lépe

Dnes se třídí již kde co, stačí se jen podívat po svém okolí. Musíme ale uznat, že je to ostatně velmi efektivní způsob, jak dosáhnout přehledu o tom, co vše je k dispozici. Není proto od věci zainvestovat do takové šperkovnice, která v první řadě poskytne dostatek možností k uložení šperků, díky čemuž zabrání jejich případnému zamotání se, a v druhé řadě bude mít sametové interiéry, které budou nejen na oko působit honosněji, ale eliminují možnost případného nechtěného poškození odřením. Dnešní možnosti jsou tak široké, že není problém najít takovou šperkovnici, ve které můžete náhrdelníky a náramky pověsit na háčky, díky čemuž se vám již nikdy nezamotají.

Organizace šperků
Ve šperkovnici na prsteny budete mít své kousky přehledně uložené

3. Stejné typy šperků mějte pospolu

Tento tip je velmi podstatný. Snažte se mít náušnice, náramky, náhrdelníky, ale i prsteny jednoduše při sobě. Díky tomu ráno, až budete váhat, zda si vzít decentní náušnice s jedním kamenem, nebo stále oblíbenější náušnice typu pecky, budete mít všechny možnosti před očima najednou. Dalším plusem je bezesporu to, že i manžel tuto inovaci ocení, protože ne vždy je schopen vám jednoznačně říci, který šperk je ke zvolenému outfitu lepší.

Stojan na šperky
Šperky organizujte i podle typu, ušetříte tak čas při jejich výběru

4. Zabezpečte své nejcennější kousky

Pokud patříte mezi vášnivé sběratele šperků, možná se ve vaší sbírce objevuje také takový skvost, který je nejen jedinečný, ale také drahý. Není radno pokoušet osud, obzvlášť nyní, kdy si člověk rád vyrazí na dovolenou do zahraničí. Zajistěte, že takové šperky budou v bezpečí a chráněné, například pomocí trezorů.

5. Buďte kreativní

Vůbec se toho nebojte! Čím lépe budete mít šperky a šperkovnici vizuálně uspořádané, tím větší budete mít radost při výběru doplňků pro daný den. Základem je vybrat si takovou šperkovnici, která bude odrážet váš vkus i vaši osobnost. Samozřejmě, že se nemusí nutně jednat o starožitnou masivní šperkovnici, tvořivosti se meze nekladou! Využijte roztomilých keramických desek, které vás zaujaly, případně pokud jste opravdovou milovnicí šperků, taková šperkovnice v podobě samostatné almary se spoustou přihrádek a zásuvek nebude od věci!

Stojan na šperky
Při ukládání šperků se nebojte popustit uzdu své fantazii a vytvořte si třeba stojánky ze svých oblíbených materiálů

Šperky jsou naše radost, ale s trochou nadsázky bychom mohli říci, že také naše starost. Rozhodnout se, zda námi zvolené oblečení doplní lépe ten či onen náhrdelník, je někdy opravdu oříšek. Ať už ráno vstanete z postele tou správnou nohou nebo ne, zda budete mít čas váhat nad výběrem, nebo jste zaklaply budík a jste ve shonu, výše zmíněné rady vám zaručeně pomohou vyhnout se rannímu shonu, chránit vaše šperky a mít organizovaný pořádek v tom, na čem vám záleží.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky