6 chyb, které děláme se zásnubními prsteny

Zásnubní prsten představuje nový začátek stejně jako manželství a vy si jistě přejete, aby obojí vydrželo navěky. Ale ne všechno jde jak po drátkách, a když dojde na zásnubní prsteny, je třeba stejně jako v partnerském životě vynaložit nějaké to úsilí, aby neztratily svoji jiskru!

Možná se i vy nevědomky dopouštíte některých chyb níže, proto si na ně posviťme a jednou provždy se jich vyvarujme...

Necháváme si prsten na ruce

Při určitých aktivitách je bezpečnější si prsten stáhnout a vyhnout se tak jeho poškození. Třeba sport nebo cvičení v posilovně patří mezi riskantní činnosti, při nichž hrozí nejen odštípnutí kamene, ale i jeho vypadnutí, poškrábání či jiné poškození. Podobně i zahradničení, kdy se hlína může dostat do drážek a lze ji pak jen obtížně odstranit. Prsten vážně ohrožuje i obyčejný úklid domácnosti, kdy chemické látky obsažené v čisticích prostředcích někdy způsobují narušení barvy drahokamů.

Neukládáme prsten na bezpečné místo

Budete-li se řídit naší radou a prsten si před některou z výše uvedených aktivit sundáte, ujistěte se, že jste ho uložila na bezpečné a zapamatovatelné místo. V optimálním případě skladujte snubní prsten v původní krabičce, vyhnete se tak jeho poškrábání nebo odření jinými šperky. Jednoduchá rada zní: uchovávejte každý klenot samostatně. Kontakt s jinými kovy (a nemusí se nutně jednat o šperky, platí to třeba i pro mince) mu neprospívá.

Nosíme prsten do sprchy

Před koupelí či sprchou je vždy rozumnější zásnubní prsten sundat. Hrozí totiž, že jinak šperk z namydleného a mokrého prstu sklouzne a nenávratně zmizí v odtoku. Navíc se na prstenu může nahromadit mikroskopické množství mycích gelů a kámen ztratí svůj jas a třpyt.

Plaveme s prstenem

Plavání v chladné mořské vodě způsobuje, že se vám prsty scvrknou, prsten sklouzne a v mořských hlubinách ho už nenajdete. V plaveckých bazénech zase kvalitu šperku ohrožuje chlór přidávaný do vody a pravidelné vystavování této chemické látce vašemu prstenu ani trochu neprospěje.

Nenecháváme si prsten zkontrolovat

Většina šperkařů doporučuje pravidelné 6-8měsíční kontroly u zlatníka, který se ujistí, že se kamínek neviklá a zůstává pevně osazen. Zároveň vyřeší i další poškození nebo ztrátu lesku.

My v Eppi vám na každý produkt nabízíme doživotní záruku, která zahrnuje mimo jiné profesionální čištění či opravu drobných poškození. Pokud vám ze šperku vypadne kamínek, dokážeme ho nahradit. V každém případě si však na své šperky dávejte pozor, zejména pokud máte ve svém zásnubním prstenu opravdu cenný kámen.

Čištění? Ale kdež…

O pravidelné čištění zásnubního prstenu požádejte svého klenotníka nebo se do toho pusťte sama. Stačí šperk na pár minut ponořit do misky s teplou vodou a trochou jaru, který uvolní všechny usazené nečistoty. Měkkým zubním kartáčkem pak jednoduše odstraníte i poslední zbytky špíny. A voila! Prsten je jako nový.

V Eppi do doručovaných balíčků nezapomínáme přibalit speciální čisticí hadřík, který vám usnadní práci s údržbou šperku. Rovněž našim zákazníkům nabízíme 2x do roka profesionální čištění zdarma.

Zdroj: weddingideasmag.com

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

  • Číst toto téma

    Vše o špercích

  • Číst toto téma

    Lifestyle

  • Číst toto téma

    Zásnuby

  • Číst toto téma

    Svatba

  • Číst toto téma

    Jak na dárky