Celebrity a smaragd

Smaragd je jedním z nejcennějších drahokamů, proto není divu, že je vyhledávanou součástí šperků také u celebrit. Zelené barvě smaragdu se žádný jiný drahokam nevyrovná, nejžádanější je sytě zelená barva, oblíbená je také barva s modravým nádechem. Čím vyšší stupeň čistoty, tím je smaragd cennější, kvalitní smaragdy se tak cenou vyrovnají diamantům a spolu s diamanty tvoří ty nejskvostnější šperky. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následujícím článku.

Angelina Jolie

Herečka Angelina Jolie si smaragdové šperky vzala na slavnostní večer předávání cen filmových kritiků. K působivému smaragdovému náhrdelníku vybrala i smaragdové náušnice, které podtrhly její zelenkavé oči.

Angelina Jolie

Jessica Alba

Výrazné smaragdové náušnice si oblékla i usměvavá herečka Jessica Alba. K výraznému šperku zvolila vyčesané vlasy zdobené jemným copánkem. Tato jednoduchá kombinace podtrhla jemné romantické rysy slavné herečky.

Jessica Alba

Elizabeth Taylor

Slavná herečka byla nositelkou těch nejkrásnějších šperků, které jí povětšinou darovali její manželé nebo milenci. Krásný smaragdový náhrdelník a brož z dílny Bulgari dostala od svého neméně slavného manžela Richarda Burtona.

Elizabeth Taylor

Marlene Dietrich

Na krásné šperky si potrpěla i hvězda filmového plátna Marlene Dietrich, která si řadu těch nejkrásnějších šperků oblékla i před kamery. Šperky se smaragdy ve tvaru kabošon se objevily například ve filmu Pokušení a Hrůza na jevišti. S druhým jmenovaným filmem je spojena i vtipná historka, kdy Marlene ztratila svůj smaragdový prsten během natáčení scény v kuchyni. Prsten se nakonec šťastně našel - uprostřed pečeného koláčku, do kterého se zakousl jeden ze členů filmového štábu.

Marlene Dietrich

Jacqueline Kennedy

Jeden z nejslavnějších smaragdových zásnubních prstenů nosila na rukou manželka prezidenta Johna F. Kennedyho. Zásnubní prsten se pyšní 2,74ct smaragdem a 2,88ct bílým diamantem bagetkového tvaru. Jacqueline v průběhu let změnila bílý diamant na tvar markýza a poté na oválný tvar. Po smrti svého manžela nechala na jeho památku do prstenu znovu zasadit diamant původního bagetkového tvaru.

Jacqueline Kennedy

Halle Berry

Smaragdovým zásnubním prstenem se pyšní i herečka Halle Berry. Daroval jí ho její snoubenec Olivier Martinez. Zlatý prsten zdobí 4ct smaragd po stranách obklopený bílými diamanty.

Halle Berry

Zdroj obrázků: popsugar-assets.com, posh24.com, instyle.com, astleyclarke.com, leibish.com

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky