100% bezkonfliktní a etické diamanty - CanadaMark

Co si představit pod pojmem bezkonfliktní a etické diamanty? Bezkonfliktní diamanty splňují definici Kimberleyského procesu, což je mezinárodní fórum států a zástupců organizací diamantového průmyslu a občanských organizací, které na základě rezolucí OSN připravilo návrh systému mezinárodní certifikace surových diamantů, jehož cílem je zamezit zneužívání surových diamantů pro financování povstaleckých a teroristických aktivit. Díky rozsháhlému kontrolnímu mechanismu jsou bezkonfliktní diamanty dnes již samozřejmostí.

V případě etických diamantů se ale posouváme ještě o krok dále mimo běžné standardy diamantového průmyslu. U těchto kamenů je navíc zaručeno to, že při jejich těžbě není využívaná dětská práce, nedochází k žádnému násilí, porušování lidských práv a degradaci životního prostředí. Etické diamanty jsou těženy zodpovědnými metodami, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí a zohledňují místní udržitelný rozvoj. Pracovníci dolů nejsou vykořisťováni a mají zajištěné spravedlivé pracovní podmínky. Během celého procesu těžby a obchodování s těmito diamanty platí přísné standardy, které zaručují jejich čistý a etický původ.

V naší nabídce najdete tzv. CanadaMark diamanty, které pochází z Kanady, jsou 100% bezkonfliktní a jsou těžené etickými způsoby. Jsou to diamanty, u kterých máte díky speciálnímu systému sledování zaručený jejich původ a u kterých si můžete být jisti, že při jejich těžbě nedošlo k porušení lidských práv, ani k ohrožení životního prostředí. Naše klenotnictví je jedinou společností z Česka a Slovenska, která je nabízí.

Tabulka etické diamanty

Co znamená CanadaMark?

Canada mark logo

Program CanadaMark poskytuje nezávislé ověření kanadského původu diamantu.

Každý diamant se značkou CanadaMark je:

 • těžen zodpověnými metodami v kanadské provincii Northwest Territories (doly Diavik a Ekati)
 • 100% přírodní a není uměle upravován
 • sledován prostřednictvím prověřovaných metod v každé fázi své cesty ze země původu až k vyleštěnému a finálně opracovanému GIA certifikovanému diamantu
 • vyleštěn tak, aby splňoval nejvyšší standardy kvality

Jedinečné dědictví

Kanadské diamanty byly vytvořeny před miliardami let přírodními silami hluboko v zemském plášti. Leží ukryté pod zemí v oblasti provincie Northwest Territories, vzdálené a pusté krajině, která se nachází pouze pár set kilometrů od polárního kruhu.

Diamant se značkou CanadaMark začíná svou pouť v diamantovém dolu Ekati nebo Diavik. Důl Ekati byl prvním kanadským povrchovým a podzemním diamantovým dolem. Důl Diavik je největším kanadským diamantovým dolem z hlediska velikosti produkce v karátech. Těžba v obou dolech podléhá přísným kanadským standardům v oblasti ochrany životního prostředí, které patří mezi ty nejstriktnější na světě. Jejich činnost je navíc kontrolovaná nezávislými monitorovacími agenturami.

Po objevení diamantů v 90. letech byla obě těžební místa podrobena intenzivním schvalovacím procesům a vyhodnocování dopadů na životní prostředí. Zvláštní prioritou bylo zajistit dlouhodobou neporušenost země, vody a divoké zvěře v provincii Nortwest Territories, které tvoří základní část tradic a každodenního života místních původních obyvatel.

Doly Canada mark

Vyráběné s důrazem na integritu

Doly Ekati a Diavik byly pečlivě navrženy po rozsáhlých konzultacích s domorodými komunitami tak, aby chránily přírodu v oblasti Lac de Gras. Doly také pracují na vývoji technologií a metod, které zachovávají životní prostředí.

Jako součást závazku ve vztahu k životnímu prostředí jsou doly smluvními stranami dohod o životním prostředí, které zahrnují i domorodé skupiny a federální a provinční vlády.

Podpora místního podnikání je také jednou z hlavních priorit dolů. Uvědomují si, že ze vzkvétající ekonomiky mají prospěch jak společnosti, tak jejich zaměstnanci. Těm poskytují výjimečné pracovní podmínky a standardy v oblasti zdraví, bezpečnosti a celkové životní úrovně, díky čemuž byl důl Diavik zařazen mezi 100 nejlepších kanadských zaměstnavatelů. Oba doly se také zavázaly k najímání místních domorodých obyvatel, ve spolupráci s kanadskou vládou jim poskytují vzdělávací programy, a přispívají tak ke zvyšování místních průměrných platů a snižování nezaměstnanosti.

Kanadské diamantové doly Ekati a Diavik

Neporušený dodavatelsko-odběratelský řetězec

Diamanty se značkou CanadaMark mohou být broušeny a leštěny pouze schválenými výrobci. Každý výrobce byl prověřen nezávislou třetí stranou, aby bylo zajištěno, že jeho metody mohou plně sledovat vývoj kanadského diamantu z dolu jeho původu až k vyleštěnému diamantu.

Každý CanadaMark diamant získá certifikát. Před jeho vydáním musí výrobce poskytnout detailní důkazy o původu diamantu, technických charakteristikách a pohybu v jeho sledovacích systémech.

Jakmile je diamant přijatý do programu CanadaMark, je do něj laserem vyryto CanadaMark logo a jedinečné sériové číslo. Toto číslo je zaznamenáno na certifikátu, který doprovází diamant po zbytek jeho cesty. Sériové číslo a váha kamene jsou také zaznamenány do databáze CanadaMark.

CanadaMark je certifikát, který doplňuje standardní GIA certifikát. Diamant tak má 2 inskripce - GIA inskripci a CanadaMark inskripci. To zaručuje autenticitu diamantu a jeho kanadský původ.

Přirozený lesk

Když uvidíte na diamantu vyryté logo CanadaMark, můžete si být jistí, že je kámen zcela přírodní bez jakýchkoli zásahů a úprav, které se někdy využívají k “vylepšení” diamantů. CanadaMark diamanty nemohou být upravovány laserem, aby se zesvětlily tmavé inkluze. Nemohu být vyplňovány tak, aby se zamaskovaly inkluze. Ani nemohou být vystaveny úpravám za vysokého tlaku a teploty (HPHT - angl. high pressure, high temperature), aby se změnila jejich barva.

Diamant se značkou CanadaMark je také zárukou kvality. Bez ohledu na velikost musí každý CanadaMark diamant splňovat nejvyšší standardy barvy, čistoty, lesku a symetrie.

Laserová inskripce Canadamark diamantů

Ověření CanadaMark

Záruka certifikátu CanadaMark diamantů není neomezená, více se dozvíte zde.

Naše klentotnictví je jediným oficiálním registrovaným prodejcem CanadaMark diamantů v Česku a na Slovensku. Pokud máte zájem o koupi certifikovaného diamantu nebo prstenu s CanadaMark diamantem, kontaktujte nás - telefonicky, e-mailem nebo na livechatu. Rádi vám ve všem poradíme a představíme vám naši nabídku.

Mapa Canada mark

Zdroj obrázku: ourworldstuff.com

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky