5 tipů na romantické restaurace v Praze

Léto nebo zima, na tom nezáleží, na lásku bychom si měli udělat čas v jakémkoliv ročním období. Vztah je práce na plný úvazek, to víme. Ale uvědomujeme si, že si ji můžeme udělat příjemnou a zároveň ji brát jako životní investici? Chvilky, které patří jenom vám dvěma, byste si měli dopřávat pravidelně. A jak je strávit lépe než v kvalitní restauraci, která vám umožní věnovat se jeden druhémua do toho si vychutnávat naservírované pokrmy v kombinaci s nadstandardní péčí?

Společné zážitky vás spojí jako v životě málo co. Pokud tedy zrovna nemůžete vyjet za dobrodružstvím do světa, vyrazte alespoň na procházku historickými kouty Prahy a završte ji nezapomenutelným gastronomickým zážitkem. Na počest těchto okamžiků jsme pro vás připravili 5 tipů na romantické pražské restaurace, ze kterých jsme my sami odcházeli naprosto nadšeni.

Restaurace Mlýnec

Gastronomický ráj s výhledem na Karlův most

Novotného lávka 9, Praha 1

Pokud hledáte restauraci v centru Prahy s výhledem na řeku, jste na správném místě. Taktická poloha Mlýnce vám nabídne klidné prostředí, i když je na tak hojně navštěvovaném místě, jakým je okolí Karlova mostu. Stačí vstoupit a v mžiku z vás opadne stres všedních dní i stísněný pocit z všudypřítomných turistů. Nadčasový interiér, jemuž vládnou tmavší barvy, pomůže navodit relaxační náladu a vy už se jen necháte vést obsluhou, která se vás ujme hned u vchodu.

Restaurace Mlýnec patří k obecně velmi oblíbeným podnikům, a to především mezi „domácími“, kteří se, zcela pochopitelně, rádi vrací. Vládne tu rodinnější atmosféra a přijdete si tak skutečně vítáni.

Kuchyně se zaměřuje především na zapomenuté české delikatesy, které zdokonaluje moderními gastronomickými metodami. Nezapomeňte si objednat i nějaký ten drink. Až totiž uvidíte bar, budete mít potřebu vyzkoušet, zda tak, jak bar úžasně vypadá, nabízí i stejně úžasné drinky (spoiler alert – no jasně, že nabízí). Originální interiér i exteriér nahrávají atmosféře výjimečnosti a zejména romantická večeře pro dva na terase při světle loučí a s výhledem na Karlův most je ideální příležitostí pro páry hledající soukromí, i když v samotném centru hlavního města.

Villa Richter – Piano Nobile

Klasicistní skvost uprostřed Svatováclavské vinice

Staré zámecké schody 6/251, Praha 1 - Pražský hrad

Villa Richter je skutečně speciálním místem, kde vás naprosto odzbrojí dechberoucí výhled na Prahu a Svatováclavskou vinici. Letní večer a pohled na zapadající slunce nebo zimní odpoledne s výhledem na zasněžené střechy historické části Prahy? K nezaplacení! Restaurace se zaměřuje na vysokou gastronomii a i dle luxusního interiéru je zcela evidentní, že pro nedokonalost zde není místo. Velmi pozorná obsluha, která se o vás bude hned od vstupu starat jako o „vlastní“, je v takto „elitních“ restauracích také poměrně raritou.

Co se týče nabídky, doporučujeme romantickou večeři ve dvou odstartovat sklenkou Prosecca Villa Richter D.O.C., extra dry, které funguje jako předehra skutečně velmi dobře. Z pokrmů si pak můžete vybrat ze sezónního menu nebo ze stálého Original Richter Menu, která kombinují chutě mezinárodních kuchyní, avšak s maximálním použitím lokálních a čerstvých surovin.

Jestli chcete strávit večer opravdu jinak, navštivte Villu Richter a pak se projděte Svatováclavskou vinicí, která pozvolna navazuje na areál Pražského hradu. Nemůžeme si pomoct, ale tahle atmosféra musí chytnout za srdce každého. No, že jo?

Babiččina zahrada

Domácí atmosféra s vůní bylinek

Tovární 536, Průhonice

Babiččina zahrada – už jen ten název hovoří za vše. Máme k tomu vůbec ještě něco psát? Ale jo, musíme. Je naprosto nutné vám dopodrobna popsat, jak úžasné tohle místo je a že se rozhodně vyplatí si za ním zajet až na samý okraj Prahy – konkrétně do Průhonic.

Útulná, hřejivá, přátelská a strašně ale strašně dobrá – to je Babiččina zahrada, která se specializuje na poctivou českou kuchyni pojatou moderním způsobem. Pokud chcete tip na trochu jinou romantickou večeři v Praze a být s partnerem o samotě, určitě si zarezervujte jeden ze zahradních altánků, které v létě slouží právě pro tyto příležitosti. A co teprve taková žádost o ruku uprostřed rozkvetlé zahrady vonící po levanduli! Počkejte, až uvidíte ten výhled a bylinkové záhonky kolem. Nebude se vám chtít domů. A pokud se vám nebude chtít domů opravdu hodně, nevadí, můžete se zde i ubytovat a prodloužit si tak příjemný zážitek a doplnit ho například o vyhlášenou babiččinu péči v podobě masáží či bylinkových koupelí.

Milá obsluha, božské jídlo a útulný interiér připomínající chaloupky našich babiček s kachlovými kamny a plněnými buchtami na plotně, dělají z Babiččiny zahrady místo, kam se budete rádi vracet… ostatně jako za babičkou.

A nezapomeňte si objednat „Kulajdu jinak“, protože... no to pochopíte sami. :)

Restaurace La Rotonde

Oceňovaná restaurace pod taktovkou Romana Pauluse

Štěpánská 40, Praha 1

Víkend, konečně chvíle, kdy můžete vypnout a o nic se nestarat. A co kdybyste nemuseli vymýšlet ani co připravit k snídani či obědu? Přesně k tomu totiž slouží víkendový brunch, na který si můžete v době mezi 12.00–15.30 hod. zajít do restaurace La Rotonde v prostorách hotelu Alcron.

Nádherný a luxusní prostor ve stylu Art Deco, který vyniká svým kruhovým půdorysem jen podtrhuje slavnostní náladu, kterou obdržíte ihned poté, co vejdete. Není to ale jen o interiéru. Úspěch této restaurace se zakládá na kombinaci dlouholeté tradice, kvalitních služeb a znamenitého jídla. Velký výběr salátů, mas, mořských plodů, polévek, ovoce, dezertů, to vše v doprovodu živé hudby. Takže i přesto, že se zrovna nejedná o večeři při svíčkách, je to romantika jako blázen. K tomu si přidejte nenuceně pozornou obsluhu, volnost výběru pokrmů i nápojů a pocit, že nic nemusíte, jen ochutnávat a vychutnávat.

Ať už si chcete užít ničím nerušený víkendový den se svou láskou či uspořádat netradiční oslavu, La Rotonde je ideálním místem pro obojí. Vybrat si můžete ze dvou typů brunche – s alko či nealko nápoji. Ale věřte, že jejich Prosecco (ano, zase to Prosecco) vážně stojí za to. A upřímně – důvod k oslavě je přeci každý den, no ne?

Cukrárna Myšák

Něžné mramorové království s nádechem historie

Vodičkova 710/31, Praha 1 – Nové Město

Kdo by neznal, dnes již legendární, Cukrárnu Myšák? Historický ráz interiéru a tradice, které společnost Ambiente, oproti předchozímu provozovateli, ještě umocnila, jsou bezesporu hlavním tahákem nejen pro turisty. Ale pozor, Myšák nezneužívá své slavné minulosti, on na ni s úctou navazuje a přeměňuje v přítomnost a doufejme, že i budoucnost.

Víme, že se nejedná přímo o restauraci se vším všudy, ale romantiku tady rozhodně zažijete. Pokud hledáte tip, kam v Praze na rande, máte ho mít. Jestli toužíte i po těch letech udělat na partnera dojem, Myšák vás nezklame. Naprosto profesionální obsluha, úžasné snídaně, výběrová káva a, tady bychom si dovolili mírně zdůraznit nadšení, famózní dorty a poháry. Hlavně ty poháry, na ty sem teda chodíme všichni moc rádi.

Je to jiné, roztomilé, ale zároveň se závanem luxusu a skvostných chutí. Jestli se chcete vrátit do dětství, udělat si krásné odpoledne, nebo rovnou celý den, vezměte svou drahou polovičku na snídani nebo pohár a kafíčko. Uvidíte, že i v pulzujícím centru velkoměsta se můžete na chvíli zastavit, zavřít oči a užívat si jeden druhého.

Pokud jste hledali inspiraci pro romantickou večeři ve dvou nebo jen tip, kam zajít se svou láskou v Praze na rande, doufáme, že jste ji našli. Praha samozřejmě nabízí nespočet míst, kam vyrazit, ale konkrétně tyhle nás chytly za srdce nejvíce. A znáte to – jakmile je v tom srdíčko, už není cesty zpět. ♥ :)

Máte taky nějakou srdcovku? Jaké pražské místo podle vás nejvíce přeje zamilovaným? Sem s tipy!

Autor: Zuzka

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky