Valentýn: tipy, kam v Praze vyrazit

Opět tu máme nejkratší měsíc v našem kalendářním roce a s ním i 14. 2. – svátek všech zamilovaných, který se neúprosně blíží. Jestli stále ještě váháte, jak den lásky co nejlépe oslavit, neotálejte a pokračujte ve čtení. Tým Eppi si pro vás totiž na oslavu letošního Valentýna připravil několik tipů, kam vyrazit v Praze. A nemusíte se bát – nejedná se o žádné otřepané romantické masáže ve dvou, zapíjené šampaňským a zajídané mdlou čokoládovou bonboniérou.

Sv. Valentýn nemusí být pouze přejatým americkým svátkem plným negativních konotací. Ačkoliv my zastáváme názor, že láska by se měla oslavovat za každé příležitosti, užít si ji ve vší pompézností 14. února má také něco do sebe. Pro naše čtenáře máme proto několik neotřelých nápadů na to, co s načatým valentýnským večerem. A zuby se vám z přeslazenosti našich návrhů určitě nezkazí (no, alespoň v to doufáme).

Salt and pepper novinky

Poznejte jedinečné, sametově šedé diamanty

Salt and pepper novinky

Veru vsází na sladké okouzlení

I když budu na oko do nekonečna tvrdit, že svátek zamilovaných neslavím, stejně se příští středu chystám vyrazit do víru našeho pražského velkoměsta, abych té mé Lásce alespoň malý hold vzdala.

Pokud jako já máte slabost pro sladké, více než vřele doporučuji návštěvu letenské cukrárny Alchymista. Kdyby to bylo možné, nejraději bych existenci tohoto romantického místa s nejlepšími dorty, které jsem kdy jedla, ututlala před všemi lidmi na téhle planetě, abych si tam mohla lebedit sama. Bývá tam totiž hodně plno, ačkoliv jako zázrakem se tam vždy nějaké to kouzelné místečko najde.

P.S. Rozhodně doporučuji vyzkoušet berlinský cheesecake, ten je totiž fenomenální.

Dvacetiminutovou procházkou jsem pak odhodlaná dojít do Uměleckoprůmyslového muzea, které najdete v těsném sousedství Rudolfína, za trochou kultury. Pokud tak hledáte nějaký kulturní tip, neváhejte.

BBQ kombinuje gastro a kulturu

Jak si představuje oslavu lásky naše BBQ? Její ideální večer se, podobně jako u mě, skládá ze dvou zážitků – z jednoho gastronomického a jednoho kulturního. Je vždy nesmírně spokojená, když ji přítel vyzvedne po práci a zajdou si doLokálu Nad Stromovkouna pár „plzniček“ a její oblíbenou variaci párků s křenem a hořčicí. Lokálů je po Praze celkem 5, ale tenhle má své kouzlo, jelikož je naproti rozlehlému parku na Letné, která má v srdci Pražanů důležité místo.

Z tohoto Lokálu už to není daleko do artového kina BIO OKO, kam se dá dojít příjemnou, ne však moc dlouhou procházkou. V Oku mají na programu spoustu zajímavých filmů, kdyby vás ale náhodou nic neoslovilo, najdete tam také příjemný bar, ve kterém se dá posedět u skleničky dalšího lahodného moku. Láska přeci prochází žaludkem. ♥

 • Stříbrný prsten s granáty Kimot
  Stříbrný prsten s granáty Kimot
 • Stříbrné bezel náušnice se záhnědou Cecelia
  Stříbrné bezel náušnice se záhnědou Cecelia
 • Stříbrný náhrdelník s olivínem Salas
  Stříbrný náhrdelník s olivínem Salas
 • Stříbrný strom života s lab-grown diamanty Cabrera
  Stříbrný strom života s lab-grown diamanty Cabrera
 • Zlaté napichovací karma náušnice Belisa
  Zlaté napichovací karma náušnice Belisa

Nela doporučuje atmosféru první republiky

Pokud se už teď vidíte na svátek svatého Valentýna na nějaké pořádně dobré večeři, máme pro vás tip od naší Nely. Dobré jídlo i nevšední prostředí si perfektně vychutnáte v Cafe Savoy na Smíchově, kde na vás čeká krásná prvorepubliková atmosféra. Vyznavačům více „hospůdkového“ stylu pak doporučuje příjemný podnik Na Radnici ve Vysočanech, kam si pro změnu ráda zajde na svůj oblíbený tatarák a dobré pivko.

Jeden tajný tip: Pokud se zrovna nacházíte v centru, doporučujeme také návštěvu restaurace Kantýna, kde si krom výborného tataráku pochutnáte i na tamních řízcích, steacích, bramborácích nebo třeba božských domácích buchtách. To je prostě sen!

Bára plánuje sportovat

Jste-li spíše vyznavačem pohybových aktivit, dejte na tip naší Báry. Ta se letos chystá vyrazit na veřejné kluziště v Kasárnách Karlín. Pokud pak po bruslení budete chtít někde vydechnout, odměnou vám může být dvojka dobrého vína v její oblíbené vinárně Veltlin, která se nachází hned nedaleko od Kasáren.

Eva míří do přírody

Naše Evča doporučuje na den svatého Valentýna nestárnoucí klasiku – romantickou procházku na Vyšehradě. Ten krásný výhled na město a všudypřítomný klídeček rozhodně mají co do sebe! A její tajný tip na valentýnskou pozornost? Domácí, nádherně zdobené Lelí’s cupcakes v dárkové krabičce :) (Vezměte si je s sebou třeba na ten Vyšehrad!)

Pokud náhodou plánujete obdarovat svou drahou polovičku v tento den nějakým třpytivým šperkem, neváhejte se podívat do naší speciální valentýnské nabídky. Najdete v ní nejen klasiku v podobě srdíček a odstínů červené, ale i spoustu další inspirace.

 • Diamantové srdíčko v náhrdelníku ze zlata Tanish
  Diamantové srdíčko v náhrdelníku ze zlata Tanish
 • Stříbrné náušnice s rubíny Arivumani
  Stříbrné náušnice s rubíny Arivumani
 • Stříbrný náhrdelník Infinity
  Stříbrný náhrdelník Infinity
 • Stříbrný eternity prsten s granáty Xante
  Stříbrný eternity prsten s granáty Xante
 • Zlatý náhrdelník srdce s akvamaríny a růžovým safírem Acamar
  Zlatý náhrdelník srdce s akvamaríny a růžovým safírem Acamar

Tipy na filmy

Plánujete-li tento svátek strávit spíše sami, v klidu a pod dekou, i s tím vám rádi pomůžeme, a to v podobě několika filmových tipů. Pokud přeci jen máte chuť si tu lásku vychutnat se vší parádou, zachumlejte se do deky, nakupte dobroty a pusťte si jednu ze zamilovaných klasik, jako je například Zápisník jedné lásky, Lásky čas nebo (a u toho si zaručeně pobrečíte) Navždy spolu. Z novějších filmů pak můžeme určitě doporučit La La Land!

Pokud by vám dnešní dávka inspirace náhodou nestačila, nenechte si ujít náš článek z minulého roku, ve kterém se věnujeme zase o něco jiným valentýnským tipům.

A jak si ideální večer na svatého Valentýna představujete vy? Podělte se s námi o svoje tajné nápady!

 • Zlatý přívěsek s kite salt and pepper diamantem Cody
  Zlatý přívěsek s kite salt and pepper diamantem Cody
 • Minimalistický náhrdelník s diamanty Everild
  Minimalistický náhrdelník s diamanty Everild
 • Romantický zlatý prsten s rubínem ve tvaru srdce Perry
  Romantický zlatý prsten s rubínem ve tvaru srdce Perry
 • Stříbrný karma přívěsek s lab-grown diamanty Briana
  Stříbrný karma přívěsek s lab-grown diamanty Briana
 • Dvojitý náramek ve tvaru srdce s diamanty Nikki
  Dvojitý náramek ve tvaru srdce s diamanty Nikki

Autor: Verča

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky