Titanové prsteny – sametově šedé odolné šperky

Sametově šedý kov, který neohrožuje rez ani zub času, si našel místo i ve šperkařství především díky svému exotickému vzhledu a lehkosti a velké odolnosti. Pojďme si ho představit.

Do Eppi portfolia jsme zařadili nově i šperky z titanu. Konkrétně velmi žádané titanové prsteny. Práce s titanem je náročnější, než s drahými kovy jako je zlato či stříbro, protože šperkaři musí disponovat speciálním náčiním ke zpracování a navíc má titan vysoký bod tání. Nelze ho tedy klasicky pájet, jak je u ostatních kovů používaných na výrobu šperků, běžné.

Titanové snubní prsteny

Proč je titan ve šperkařství tolik oblíbený, ale náročný na zpracování?

Začneme tím, že titan není drahý kov. Je to 7. nejvíce zastoupený kov v zemské kůře. I proto jeho těžba není takovou zátěží pro životní prostředí jako třeba u zlata.
Titan je překvapivě lehký a navzdory tomu neskutečně odolný kov. Vašemu titanovému prstýnku nebudou vadit kyseliny, zásady a odolá korozi i ve slané vodě.

Hypoalergenní vlastnosti a bod tání 1 668 °C

Implantáty z titanu, znáte z oboru chirurgie a stomatologie. Titanový kloub, který v těle člověka bez problémů funguje několik let, dokazuje vysoko hypoalergenní vlastnosti tohoto kovu. Je proto vhodný pro všechny, co mají i tu nejcitlivější pokožku a nemohou nosit téměř žádné šperky. Tento exoticky vypadající kov je ale na zpracování obtížnější, než ostatní. Buď se šperk vytváří z jednoho kusu, a nebo se pájí laserem. Kvůli vysokému bodu tání tak obyčejná pájka nepomůže.

Svatební plánovač
Mějte svatební přípravy pod kontrolou

Plánování svatby není jednoduchá věc. Abychom vám vše co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný svatební plánovač, ve kterém vás provedeme celými přípravami krok po kroku. S ním vás budou přípravy svatebního dne bavit a budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

Zpečeťte svůj manželský slib titanovým snubním prstenem

Světle šedá až středně šedá barva titanu nechává nádherně vyniknout třpytivým drahým kamenům. Brilance bezbarvého diamantu na sametově šedém podkladu je dechberoucí a zásnubní titanový prsten je tak možnost, se kterou nešlápnete vedle. Navíc díky velké odolnosti jsou titanové snubní prsteny stále více žádané, zůstávají totiž velmi dlouhou dobu krásné.

Noste výjimečné šperky, vyberte si z našeho portfolia titanových prstenů.

 • Snubní prsteny z titanu a stříbra Hulme
  Snubní prsteny z titanu a stříbra Hulme
 • Snubní prsteny z titanu a stříbra Ventura
  Snubní prsteny z titanu a stříbra Ventura
 • Snubní prsteny z titanu a zlata Zander
  Snubní prsteny z titanu a zlata Zander
 • Snubní prsteny z titanu, zlata a stříbra Jabari
  Snubní prsteny z titanu, zlata a stříbra Jabari
 • Snubní prsteny z titanu a zlata Buster
  Snubní prsteny z titanu a zlata Buster

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky