Jak obelstít svatební rozpočet a přitom neslevit ze svých přání

Při plánování svatby je na prvním místě nastavení svatebního rozpočtu. Uznáváme, že řešit jako první věc po zásnubách peníze, to moc velká romantika není. Proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak svatební rozpočet udržet na uzdě a přitom se nevzdat svých přání a požadavků.

svatba

Pořiďte (nejen) svatební dekorace z druhé ruky

Na internetu najdete spoustu svatebních bazarů, kde nevěsty po svatbě rozprodávají, na co si vzpomenete. Jsou to různé popisovací tabule, ukazatele, krabičky na prstýnky, kilometry organzy v barvách, jaké vás jen napadnou, mašle, potahy na židle, ubrusy, světýlka, vázičky, stojánky a další nezbytnosti.

První výhoda bazarových věcí je, že většina z nich zažila svou slávu pouze pár hodin v jeden svatební den a jejich stav je nerozeznatelný od nového. A ta druhá? Aby se nevěsty svatebního vybavení rychleji zbavily, rozprodávají ho většinou velmi levně.

Svatení plánovač
Mějte svatební přípravy pod kontrolou

Plánování svatby není jednoduchá věc. Abychom vám vše co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný svatební plánovač, ve kterém vás provedeme celými přípravami krok po kroku. S ním vás budou přípravy svatebního dne bavit a budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

Salon s největším výběrem svatebních šatů je online

Stejné jako s dekoracemi je to i se svatebními šaty nebo šaty pro družičky. Na portálech jako je vinted.cz nebo i na facebookovém Marketplace jich najdete stovky a že je z čeho vybírat!

Ceny jsou často o více než polovinu nižší než původní cena. Navíc budou šaty vaše a nebudete se muset bát, že se poškodí nebo je někdo polije něčím, co při vracení v půjčovně neradi vidí. Jediná maličká nevýhoda tady ale je. Budete si je určitě muset jet vyzkoušet.

Vyzdobte svatbu okolní přírodou a květy použijte znovu

Pár tipů, jak ušetřit na svatbě, se točí i kolem květinové výzdoby. Pokud máte svatbu na louce nebo v zahradě, prostor sám o sobě vyzdobí okolní příroda a vy už nemusíte nic přidávat.

Květiny určené pro jednu chvíli využijte během dne víckrát

Nádherně vyzdobená slavobrána slouží při obřadu doslova pár minut. Byla by škoda ji dál nevyužít. Nechejte ji celou přenést do fotokoutku a vytvořte tak krásné pozadí, které bude na každé fotce.

Je běžné, že kytice obou maminek i nevěsty zdobí stůl, u kterého sedí a není potřeba ho už ničím doplňovat. Pokud má nevěsta uvázanou i jednu kytici na házení, nenechávejte ji až do osudné chvíle hodu v chladu ve sklepě. Ozdobte jí obřadní stolek, sladký bar nebo stůl na dary.

svatebni rozpočet

Buďte odvážní a využijte svatebních darů

Spousta vašich hostů si láme hlavu se svatebním darem. Co takhle spojit příjemné s užitečným? Od sestřenice si nechejte upéct svatební dort, od strýčka naložit maso na večerní grilování. Kamarádku kadeřnici zase můžete poprosit, ať se vám postará o účes a líčení. Jim bude ctí, vy to budete mít levnější nebo úplně zadarmo a vaši svatebčané budou mít vyřešený originální svatební dar.

V každém odstavci jsme pár tisícovek ušetřili, tak nějaký tip vyzkoušejte a užijte si naplno váš den!

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky