5C: 4C a certifikát

O 4C jste již jistě slyšeli. Barva, čistota, brus a karátová hmotnost představují základní vlastnosti kamene a primární kritéria, jež se běžně používají k hodnocení kvality a ceny diamantu. My však za další neméně významný faktor považujeme i certifikát – rodný list kamene, který je zárukou jakosti a správného ocenění nejtvrdšího nerostu. Bavíme se tedy nově o 5C, jimž byste při koupi měli věnovat pozornost.

Klasická 4C mají dopad na vzhled kamene a společně ovlivňují jeho hodnotu a kvalitu, přičemž velkou roli hrají i v tom, kolik stojí dnes a kolik bude stát v příštích letech. Certifikát je dokument, který mnoho kupujících ignoruje, ale pokud se chystáte pořídit zásnubní prsten nebo jiný diamantový šperk, neměl by ve vaší výbavě chybět. My sami bychom si nikdy diamant bez nezávislého mezinárodního certifikátu nekoupili, a proto je při nákupu u nás samozřejmostí. Ať už kupujete samotný kámen kvůli investici, nebo zásnubní prsten osazený diamanty, certifikát je vždy součástí objednávky.

 • IGI 0.24ct VS2 J diamant
  IGI 0.24ct VS2 J diamant
 • GIA 0.75ct SI1 G diamant
  GIA 0.75ct SI1 G diamant
 • GIA 0.47ct SI1 H diamant
  GIA 0.47ct SI1 H diamant
 • Lab-grown IGI 0.90ct SI2 Fancy Intense Pink Oval diamant
  Lab-grown IGI 0.90ct SI2 Fancy Intense Pink Oval diamant
 • Lab-grown IGI 0.54ct SI1 Fancy Vivid Pink Cushion diamant
  Lab-grown IGI 0.54ct SI1 Fancy Vivid Pink Cushion diamant

Porozumění charakteristickým rysům diamantu, jeho barvě, stupni čistoty, brusu a karátové váze, a seznámení s certifikátem garantujícím jeho pravost vám pomůže lépe pochopit skutečnou hodnotu kamene ještě předtím, než se rozhodnete, zda ho koupíte, či ne. V následujících článcích vám chceme celou problematiku jednoduše a srozumitelně přiblížit, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace a mohli se podle nich rozhodnout.

Víme, že výběr toho správného diamantu není jednoduchou záležitostí a že mnozí s vás ho budou kupovat třeba jenom jednou v životě. Proto jsme tu pro vás, abychom vám vše ulehčili a při nákupu pomohli. Budete-li mít jakékoli nejasnosti, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s čímkoli poradíme a vysvětlíme, co bude třeba.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky