5C diamantů: 4C a certifikát

O 4C jste již jistě slyšeli. Barva, čistota, brus a karátová hmotnost představují základní vlastnosti kamene a primární kritéria, jež se běžně používají k hodnocení kvality a ceny diamantu. My však za další neméně významný faktor považujeme i certifikát – rodný list kamene, který je zárukou jakosti a správného ocenění nejtvrdšího nerostu. Bavíme se tedy nově o 5C, jimž byste při koupi měli věnovat pozornost.

Klasická 4C mají dopad na vzhled kamene a společně ovlivňují jeho hodnotu a kvalitu, přičemž velkou roli hrají i v tom, kolik stojí dnes a kolik bude stát v příštích letech. Certifikát je dokument, který mnoho kupujících ignoruje, ale pokud se chystáte pořídit zásnubní prsten nebo jiný diamantovým šperk, neměl by ve vaší výbavě chybět. nezapomeňte se ujistit, že toto osvědčení z renomované gemologické laboratoře od svého prodejce automaticky obdržíte.

Porozumění charakteristickým rysům diamantu, jeho barvě, stupni čistoty, brusu a karátové váze, a seznámení s certifikátem garantujícím jeho pravost vám pomůže lépe pochopit skutečnou hodnotu kamene ještě předtím, než se rozhodnete, zda ho koupíte, či ne.

Barva (Color)

Barva (Color)

Zobrazit

Čistota (Clarity)

Čistota (Clarity)

Zobrazit

Brus (Cut)

Brus (Cut)

Zobrazit

Karát (Carat)

Karát (Carat)

Zobrazit

Diamantové certifikáty

Diamantové certifikáty

Zobrazit