Tipy na valentýnské dárky

Svátek všech zamilovaných je jedinečnou příležitostí, kdy můžeme svým bližním vyjádřit, co k nim skutečně cítíme. Ať už milým slovem, zamilovanou valentýnkou nebo originálním dárkem v podobě třpytivého šperku. Pečlivě vybraný šperk je skvělým řešením, když chceme potěšit svou maminku, kamarádku nebo přítelkyni. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější šperky, které jsou pro svátek svatého Valentýna jako stvořené.


Šperky se srdíčkem

Srdce je symbolem hluboké upřímné lásky, proto jej s nadějí a důvěrou odevzdáváme do rukou námi milované osoby. Šperk se srdíčkem je symbolickým zhmotněním tohoto gesta lásky. Ke svátku všech zamilovaných je šperk ve tvaru srdíčka takřka klasikou, kterou určitě nezklamete. Zvolit můžete i decentnější variantu, kdy ve tvaru srdce není celý šperk, ale třeba jen jeden z kamínků zasazený do šperku. Oblíbenými šperky jsou náušnice ve tvaru srdíček, prsteny s drahými kameny ve tvaru srdce nebo přívěsky s kamínky ve tvaru srdíčka. Pokud zvolíte srdíčkový tvar šperku, doplňte jej drahokamem symbolizujícím lásku a hlubokou náklonnost. Pomoci vám může naše nápověda o významu drahokamů.

Šperky se zamilovanými symboly

Kdo neholduje tvaru srdíček, nemusí zoufat. Jsou i další originální symboly, kterými můžete vyjádřit své upřímné city. Lásku, která trvá navždy, sdělte prostřednictvím symbolu nekonečna. Nebo okouzlete svou milovanou osobu šperkem s amorovými šípy, čtyřlístkem pro štěstí nebo zamilovaným párem vlaštovek. Skutečný hluboký význam takového šperku bude tedy znám jenom vám dvěma.

Perlové šperky

Něžné perly dokonale podtrhují ženský půvab a jemnost. Perlové šperky jsou ovšem i nadčasovým doplňkem, který nikdy nezklame. Proto je ženy upřímně milují. Perlové šperky mají řadu podmanivých barevných variant od sněhově bílé, přes broskvovou, levandulovou, zlatavou až po odstíny černé. V případě perlových šperků se nemusí ani zdaleka jednat o nákladnou investici, pokud zvolíte cenově příznivé stříbrné šperky, drobné perlové náušnice nebo prstýnek zdobený malou perličkou. Dechberoucí překvapení můžete milované osobě připravit díky hodnotnějším dárkům v podobě náramků a náhrdelníků plných perel či zlatých perlových šperků.

Šperky s růžovými a červenými kameny

Drahé kameny červené a růžové barvy jsou ideálním dárkem ke dni svatého Valentýna, protože červená a její odstíny jsou oblíbenými symboly vášnivé lásky. Za takový symbol je považován například rubín, který má údajně afrodiziakální účinky a podněcuje sexuální touhu. Výjimečný růžový safír podporuje věrnost v milostných vztazích a rudý granát přináší do vztahu vášeň a nehynoucí vzplanutí. Romantický růžový morganit vnáší do partnerství upřímnost a porozumění, jemný růžový diamant zajišťuje partnerskou harmonii a údajně přináší svým majitelům i velké bohatství. Stabilitu a pevnost vztahů upevňuje pastelově zbarvený turmalín, který díky svým jedinečným fyzikálním vlastnostem přináší do vztahu ten pravý vášnivý náboj.

Diamantové šperky

Diamant odpradávna fascinoval lidstvo nejen svou třpytivou krásou, ale také extrémní odolností. Právě vytrvalost a pevnost jsou mnohdy tím, po čem ve vztahu toužíme. Diamantový šperk je skvělou možností, jak vyjádřit hodnoty, kterých si v partnerství a lásce vážíte. Diamant je stejně jako partnerský vztah investicí, která se zaručeně vyplatí.

Romantické medailonky

Originálním vkusným dárkem jsou i přívěsky ve tvaru medailonku, do kterého lze schovat fotografii osoby, kterou chceme nosit svému srdci nejblíže. Většina medailonků je ve tvaru srdíčka jako stvořeného pro romantický svátek svatého Valentýna.

Fashion šperky

Mladé ženy a slečny si potrpí především na originalitu a nejnovější módní trendy, které pravidelně prochází i světem šperků. Netradičním moderním šperkem nepohrdne žádná milovnice módy, pro kterou je důležitý osobitý styl a vzhled. I takový vhodně vybraný šperk lze považovat za symbol vaší lásky a náklonnosti, kterou nosíte v srdci.