Valentýn

Tipy na valentýnské dárky

Tipy na valentýnské dárky

Svátek všech zamilovaných je perfektní příležitostí, kdy můžeme svým bližním vyjádřit, co k nim skutečně cítíme. Ať už milým slovem, zamilovanou valentýnkou nebo originálním darem. Valentýnské dárky mívají často podobu dechberoucího třpytivého šperku. Pečlivě vybraný klenot je skvělým řešením, chceme-li potěšit nejen svou přítelkyni nebo ženu, ale i manžela či přítele. O tom, že i valentýnské dárky pro muže mohou být vyřešeny s lehkostí a elegancí, vás přesvědčíme na konci článku. V několika následujících kategoriích jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější šperky, které jsou jako stvořené pro to, aby se z nich staly dárky právě k svátku lásky.


Šperky se srdíčkem

Srdce je symbolem hluboké upřímné lásky, proto jej s nadějí a důvěrou odevzdáváme do rukou námi milované osoby. Klenot se srdíčkem je symbolickým zhmotněním tohoto romantického gesta. Šperk ve tvaru srdce je takřka klasikou, kterou určitě nezklamete. Zvolit můžete i decentnější variantu, kdy ve tvaru srdce není celý šperk, ale třeba jen jeden ze zasazených kamínků. Oblíbenými kousky jsou náušnice ve tvaru srdíček, prsteny s drahými kameny znázorňující srdce nebo přívěsky v tomto tvaru. Pokud zvolíte srdíčkový tvar šperku, můžete jeho významu ještě dodat na váze drahokamem symbolizujícím lásku a hlubokou náklonnost. Při výběru toho pravého kamene vám pomůže naše nápověda o významu drahokamů.

Šperky se zamilovanými symboly

Kdo neholduje tvaru srdíček, nemusí zoufat. Valentýnské dárky mohou nést i další originální symboly, kterými vyjádříte své upřímné city. Právě pro takové momenty jsou ideální volbou symbolické šperky, neboť v sobě ukrývají významy a příběhy, ze kterých si vyberete ten pravý. Lásku, která trvá navždy, sdělte prostřednictvím symbolu nekonečna. Něžnou duši pak okouzlíte čtyřlístkem pro štěstí. Jste pyšným otcem a chcete své drahé naznačit, jak moc si jí jakožto matky vašeho dítěte vážíte? Pak jí darujte přívěsek znázorňující mateřské pouto mezi maminkou a dítětem. Skutečný hluboký význam takového šperku bude tedy znám pouze vám dvěma.

Perlové šperky

Něžné perly dokonale podtrhují ženský půvab a jemnost. Perlové šperky jsou ovšem i nadčasovým doplňkem, který nikdy nezklame. I proto je ženy upřímně milují. Perly mají řadu podmanivých barevných variant od sněhově bílé přes broskvovou, levandulovou, zlatavou až po odstíny černé. Ačkoliv by vás krása a vzácnost perel mohly zmást, nebojte – ani zdaleka se nemusí jednat o nákladnou investici. Pokud zvolíte cenově příznivé šperky, jako například stříbrné perlové náušnice, určitě neuděláte chybu. Dechberoucí překvapení můžete milované osobě připravit díky hodnotnějším zlatým dárkům v podobě náramku či náhrdelníku plného perel.

Šperky s růžovými a červenými kameny

Drahé kameny červené a růžové barvy jsou ideálním dárkem ke dni svatého Valentýna. Červená a její odstíny patří mezi oblíbené symboly vášnivé lásky. Za ten je považován například rubín, který má údajně afrodiziakální účinky a podněcuje sexuální touhu. Výjimečný růžový safír podporuje věrnost v milostných vztazích a rudý granát vnáší do partnerství vášeň a nehynoucí vzplanutí. Romantický růžový morganit dodává na upřímnosti a porozumění, jemný růžový diamant zajišťuje partnerskou harmonii a údajně přináší svým majitelům i velké bohatství. Stabilitu a vytrvalost upevňuje pastelově zbarvený turmalín, který díky svým jedinečným fyzikálním vlastnostem obohacuje vztah o ten pravý vášnivý náboj.

Diamantové šperky

Diamant odpradávna fascinoval lidstvo nejen svou třpytivou krásou, ale také extrémní odolností. Právě vytrvalost a pevnost jsou mnohdy tím, po čem ve vztahu toužíme. S láskou zabalené dárky k Valentýnu v sobě nezřídka kdy skrývají právě tyto jedinečné drahé kameny. Diamantový šperk je skvělou možností, jak vyjádřit hodnoty, kterých si v partnerství a lásce vážíte. Diamant je stejně jako partnerský vztah investicí, která se zaručeně vyplatí. Díky naší široké nabídce se navíc nemusíte omezovat pouze na jeho nejproslulejší čirou variantu. Vaší pozornosti by neměly ujít ani náušnice či přívěsky s barevnými diamanty nebo neotřelé šperky se salt'n'pepper kameny.

Romantické medailonky

Originálním a vkusným dárkem jsou i přívěsky ve tvaru medailonku, do kterého lze schovat fotografii osoby, kterou chceme nosit svému srdci nejblíže. Většina medailonků je ve tvaru srdíčka jako stvořeného pro tento romantický den. Vyznává-li však vaše drahá jednodušší tvary a linie, okouzlete ji třeba decentním oválem. Na medailonek navíc můžete nechat vyrýt krátký láskyplný vzkaz. K svátku svatého Valentýna přímo perfektní, nemyslíte?

Módní minimalistické šperky

Víte, že s minimalismem často dojdete nejdále? Podobně je tomu i ve světě šperků, ve kterém občas bývá výběr ze třpytivé záplavy doplňků nelehkým úkolem. Pokud víte, že vaši drahou polovičku potěší výrazný náhrdelník s velkým kamenem, máte o starost méně. Jste-li však spíše na pochybách a výběru se obáváte, doporučujeme se zaměřit na minimalistické šperky. Ty totiž potěší každou ženu, o to více jako valentýnský dárek. Do vkusu se s nimi trefíte mnohem snáze, neboť jemné šperky se lehce kombinují a hodí se pro každou příležitost i povahu. Minimalistické symboly a tvary doplněné například o romantický diamant vykouzlí tu pravou zamilovanou atmosféru.

Valentýnské dárky pro muže

Ano, i ženy jsou často postaveny před úkol vybrat zamilovaný dárek pro svého partnera. Valentýnské dárky pro muže však nemusí končit jen u láhve alkoholu nebo trenek s motivem srdíček. Napadlo vás, že i chlapovi můžeme darovat pěkný a kvalitní doplněk, který ho promění v elegána? Mezi pánskými šperky bývají velmi oblíbenémanžetové knoflíčky, které jsou nenápadnou, ale perfektní třešničkou na dortu každého společenského outfitu. Dárkem na Valentýna pro muže, kteří si alespoň občas potykají s kravatou, může být kravatová spona, jež je nejen velmi praktická, ale představuje i vkusný doplněk. Pokud se váš partner nebrání prstenům, nebojte se jeho elegantní stránku ozdobit originálním pánským prstenem. Šperkům navíc můžete dodat nádech osobního charakteru a doplnit jegravírováním dle vlastní volby. Zvolíte klasiku v podobě jeho iniciál? Nebo na sebe necháte dýchnout valentýnského ducha a sdělíte mu prostřednictvím šperku krátký zamilovaný vzkaz?