Valentýn

Tipy na valentýnské dárky

Tipy na valentýnské dárky

Svátek všech zamilovaných je jedinečnou příležitostí, kdy můžeme svým bližním vyjádřit, co k nim skutečně cítíme. Ať už milým slovem, zamilovanou valentýnkou nebo originálním darem. Valentýnské dárky mívají často podobu třpytivého šperku, který ženám většinou sebere slova. Pečlivě vybraný klenot je skvělým řešením, když chceme potěšit svou přítelkyni, ženu, ale i manžela či přítele. O tom, že valentýnské dárky pro muže mohou být taktéž vyřešeny lehce a elegantně, vás přesvědčíme na konci článku. V několika následujících kategoriích jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější šperky, které jsou jako stvořené pro to, aby se z nich staly dárky k svátku lásky.


Šperky se srdíčkem

Srdce je symbolem hluboké upřímné lásky, proto jej s nadějí a důvěrou odevzdáváme do rukou námi milované osoby. Šperk se srdíčkem je symbolickým zhmotněním tohoto gesta lásky. Ke svátku všech zamilovaných je šperk ve tvaru srdce takřka klasikou, kterou určitě nezklamete. Zvolit můžete i decentnější variantu, kdy ve tvaru srdce není celý šperk, ale třeba jen jeden ze zasazených kamínků. Oblíbenými klenoty jsou náušnice ve tvaru srdíček, prsteny s drahými kameny znázorňující srdce nebo přívěsky s tímto symbolem. Pokud zvolíte srdíčkový tvar šperku, můžete jeho významu ještě dodat na váze drahokamem symbolizujícím lásku a hlubokou náklonnost. Při výběru toho pravého kamene vám pomůže naše nápověda o významu drahokamů.

Šperky se zamilovanými symboly

Kdo neholduje tvaru srdíček, nemusí zoufat. Valentýnské dárky mohou nést i další originální symboly, kterými můžete vyjádřit své upřímné city. Právě pro takové momenty jsou ideální volbou symbolické šperky, neboť v sobě ukrývají významy a příběhy, ze kterých si vyberete ten pravý. Lásku, která trvá navždy, sdělte prostřednictvím symbolu nekonečna. Nebo okouzlete svou milovanou osobu čtyřlístkem pro štěstí či zamilovaným párem vlaštovek. Jste pyšným otcem a chcete své drahé naznačit, jak moc si jí jakožto matky vašeho dítěte vážíte? Pak jí darujte přívěsek znázorňující mateřské pouto mezi maminkou a dítětem. Skutečný hluboký význam takového šperku bude tedy znám jenom vám dvěma.

Perlové šperky

Něžné perly dokonale podtrhují ženský půvab a jemnost. Perlové šperky jsou ovšem i nadčasovým doplňkem, který nikdy nezklame. I proto je ženy upřímně milují. Perly mají řadu podmanivých barevných variant od sněhově bílé přes broskvovou, levandulovou, zlatavou až po odstíny černé. V případě perlových šperků se nemusí ani zdaleka jednat o nákladnou investici, pokud zvolíte cenově příznivé stříbrné šperky, drobné perlové náušnice nebo prstýnek zdobený malou perličkou. Dechberoucí překvapení můžete milované osobě připravit díky hodnotnějším dárkům v podobě náramků a náhrdelníků plných perel či zlatých perlových šperků.

Šperky s růžovými a červenými kameny

Drahé kameny červené a růžové barvy jsou ideálním dárkem ke dni svatého Valentýna, protože červená a její odstíny jsou oblíbenými symboly vášnivé lásky. Za takový symbol je považován například rubín, který má údajně afrodiziakální účinky a podněcuje sexuální touhu. Výjimečný růžový safír podporuje věrnost v milostných vztazích a rudý granát přináší do vztahu vášeň a nehynoucí vzplanutí. Romantický růžový morganit vnáší do partnerství upřímnost a porozumění, jemný růžový diamant zajišťuje partnerskou harmonii a údajně přináší svým majitelům i velké bohatství. Stabilitu a pevnost vztahů upevňuje pastelově zbarvený turmalín, který díky svým jedinečným fyzikálním vlastnostem přináší do vztahu ten pravý vášnivý náboj.

Diamantové šperky

Diamant odpradávna fascinoval lidstvo nejen svou třpytivou krásou, ale také extrémní odolností. Právě vytrvalost a pevnost jsou mnohdy tím, po čem ve vztahu toužíme. S láskou zabalené dárky k Valentýnu v sobě nezřídka skrývají právě diamanty, neboť diamantový šperk je skvělou možností, jak vyjádřit hodnoty, kterých si v partnerství a lásce vážíte. Diamant je stejně jako partnerský vztah investicí, která se zaručeně vyplatí.

Romantické medailonky

Originálním vkusným dárkem jsou i přívěsky ve tvaru medailonku, do kterého lze schovat fotografii osoby, kterou chceme nosit svému srdci nejblíže. Většina medailonků je ve tvaru srdíčka jako stvořeného pro romantický den svatého Valentýna.

Módní minimalistické šperky

Víte, že s minimalismem často dojdete nejdále? Podobné je to i ve světě šperků, ve kterém bývá výběr ze třpytivé záplavy doplňků občas nelehkým úkolem. Pokud víte, že vaši drahou polovičku potěší výrazný náhrdelník s velkým kamenem, máte o starost méně. Jste-li však spíše na pochybách a výběru se obáváte, doporučujeme se zaměřit na minimalistické šperky. Ty totiž potěší snad úplně každou ženu, o to více jako valentýnský dárek. Do vkusu se s nimi trefíte mnohem snáze, neboť jemné šperky se lehce kombinují a hodí se pro každou příležitost i povahu. Minimalistické symboly a tvary doplněné například o romantický diamant vykouzlí tu pravou zamilovanou atmosféru.

Valentýnské dárky pro muže

Ano, i ženy jsou často postaveny před úkol v podobě zamilovaného dárku pro svého partnera. Valentýnské dárky pro muže však nemusí končit jen u láhve alkoholu nebo trenek s motivem srdíček. Napadlo vás, že i pánům můžeme darovat pěkný a kvalitní doplněk, který ho promění v elegána? Mezi pánskými šperky bývají velmi oblíbenými manžetové knoflíčky, které jsou nenápadnou, ale perfektní třešničkou na dortu každého společenského outfitu. Dárkem na Valentýna pro muže, kteří si alespoň občas potykají s kravatou, může být kravatová spona, jež je nejen skvěle praktická, ale vytváří i hezký doplněk. Pokud se váš partner nebrání prstenům, nebojte se jeho elegantní stránku ozdobit originálním pánským prstenem. Šperkům navíc můžete dodat nádech osobního charakteru a doplnit je gravírováním dle vlastní volby. Zvolíte klasiku v podobě jeho iniciál? Nebo na sebe necháte dýchnout valentýnského ducha a sdělíte mu prostřednictvím šperku krátký zamilovaný vzkaz?