Valentýn

Svátek svatého Valentýna je pro zamilované páry jedním z nejdůležitějších svátků roku. Valentýn je oslavou vzájemné lásky a úcty, které k sobě partneři cítí. Už dávno překonali ostych z prvního rande a otevřeli svá srdce v naději, že jejich láska bude opětována. A protože jejich prosby byly vyslyšely, slaví den 14. února společně s milovanou osobou, se kterou sdílí radosti i starosti každodenního života.

V den všech zamilovaných si řada párů posílá milostné zprávy, které nahradily tradiční zamilované pohlednice a dopisy. Muži darují své milované drobné dárky v podobě květin, čokoládové bonboniéry nebo šperků. Ženy na oplátku pro své miláčky připravují třeba romantickou večeři. Některé páry tráví společné chvíle cestováním nebo kulturním programem. Každý zamilovaný pár si prostě den svatého Valentýna přizpůsobuje svým zájmům a přáním.

Valentýn ale není svátkem určeným jenom milostným vztahům. V den svátého Valentýna můžeme poodhalit své hluboké city komukoli, koho máme upřímně rádi, ať už jsou to naši rodiče, prarodiče, přátelé nebo děti. Často nemáme moc energie, času ani odvahy vyjádřit druhým, co pro nás skutečně znamenají. Valentýn nám poskytuje skvělou příležitost, jak jim dát najevo, že na ně stále myslíme.

Svátek všech zamilovaných je dnes často kritizován, a to z mnoha důvodů. Některým se nelíbí, že tento svátek nemá původ v české zemi, jiní kritizují jeho spojitost s přílišným konzumním stylem života naší společnosti a někteří se na něj dívají cynicky už jen z podstaty svátku, který oslavuje lásku a zamilovanost. Jsou-li ale naše city upřímné a mysl otevřená, můžeme v tento den se svými bližními strávit krásné chvíle bez ohledu na názor ostatních.

Dárky na Valentýna

Jak oslavit Valentýna

Historie Valentýna

Zajímavosti o Valentýnu

Romantické nápady na Valentýna

Valentýnská přání a citáty

DIY tipy na Valentýna

Valentýn ve světě