Přívěsky a náhrdelníky inspirované květinami

Květinové náhrdelníky

Příroda dokáže doslova kouzlit. Ať už je to malování námrazou na okno v období Vánoc nebo hra barev listí, které na podzim zdobí stromy. Stejně tak můžeme obdivovat různorodé tvary květů a samotných okvětních lístků. Možná i proto je spousta výtvorů ve šperkařství inspirována právě květinami. Nabízíme vám vše od decentních kousků po výrazné modely, jež zaujmou na první pohled.

Přívěsky ve tvaru ovoce, stromů a květů

Objevte naši rozkvetlou kategorii náhrdelníků a přívěsků. Zlaté, stříbrné nebo platinové přívěsky inspirované květinami sice nevoní, ale jejich tvary věrně kopírují květy, které najdete na louce a podobu stromů či větviček s listy či plody. I významní klenotníci a zlatníci obdivují nesmrtelnou krásu a dechberoucí půvab květin a stromů. Umějí přenést jejich křehkost a výjimečnost do hrubého kamene i drahého kovu, a vykřesat z nich život.

Náhrdelník s květem života

Celokovový přívěsek květ života z růžového, bílého či žlutého zlata. Posvátná geometrie a síla kruhu tvořící prastarý esoterický symbol ve tvaru květu. Z tohoto přívěsku načerpáte sílu a sebevědomí, zatímco on sám bude na vašem krku nepřehlédnutelně kralovat. I proto se květ života stal oblíbeným motivem různých stylových doplňků. Noste energii ve svém dekoltu v podobě tohoto magického květu a zároveň ozvláštněte svůj outfit výjimečným šperkem.

Strom života na řetízku

Patříte mezi ty, kteří milují dny, kdy se ukryjí do stínu stromů a kolem sebe neslyší nic než zpěv ptáků, šum v korunách a bublání lesního potůčku zpovzdálí? Pak je pro vás přívěsek s motivem stromu zcela dokonalým modelem. Když budete pobíhat v ulicích velkoměsta, strom vaši mysl udrží v poklidné zeleni. Zejména ženy ocení jeho symboliku jednoty a vzájemného propojení veškerých stvoření. Ne nadarmo je strom života důležitou součástí příběhu z Bible.

Náhrdelníky s přívěsky hrajícími barvami přírody

Velkou výhodou je v této kategorii rozmanitý výběr různobarevných drahokamů. Tak jak je ve skutečnosti zbarvená příroda kolem nás, tak stejně věrně mohou naši zlatníci ztvárnit její podobu barevnými drahokamy. Zeleným smaragdem či olivínem přiblížit barvu mladých lístků, citrínem záři ostrého poledního slunce, čirým diamantem průzračnost řek, zemitým granátem či jantarem odrazit barvy kůry stromů, země či zapadajícího slunce.

Rozkvetlá louka na krku? S přívěsky a náhrdelníky s drahokamy je to snadné

Na pomyslné rozkvetlé louce hrají prim fialkové ametysty, narůžovělé topazy, sametově modré safíry, měňavé opály, pudrové růženíny a tak bychom mohli pokračovat donekonečna. Je až s podivem, kolik společného mají tyto šperky s přírodou. Ale vlastně se není čemu divit, drahokamy jsou kameny vycházející z přírody a v kombinaci s ušlechtilými kovy, které jsou také přírodního původu, dávají dohromady dokonalé klenoty.

Obdivujte jemnost kytiček, propracovanost lístků, věrnost zobrazení stromů a jejich zbarvení, které podpoříte výběrem třpytivého drahokamu. Podlehněte symbolice stromu života, nenechte si ujít jedinečnost květu života nebo snad štěstí v podobě přívěsku se čtyřlístkem.