Marketing Manager v online klenotnictví

Kdo jsme?

Eppi je klenotnictví, které prodává šperky jinak. Máme mladý a nadšený tým, který věří ve svůj potenciál a v to, že je možné ve šperkařské oblasti podnikat inovativně a svým originálním způsobem. Naší vizí je rozšiřovat na českém a slovenském trhu novou zkušenost s nakupováním šperků. Důraz klademe na kvalitu, transparentnost, osobní kontakt se zákazníkem a vysoký standard zákaznických služeb.

Jakou pozici nabízíme?

Hledáme šikovného manažera našeho marketingové týmu. Jedná se o práci na plný úvazek v naší pražské kanceláři, kde máme i showroom a zlatnickou dílnu. Tvojí hlavní náplní práce bude vedení celého marketingového týmu a rozvoj všech oblastí online marketingu, kterým se věnujeme.

Co všechno bude tvým úkolem?

Pracovní náplň je velmi pestrá, protože marketing se podle nás netýká jenom marketingového oddělení, ale zahrnuje vlastně úplně všechno, co jako celá společnost děláme :) Většinu času ale budeš dělat následující:

 • Podílet se na tvorbě a realizaci komplexní marketingové strategie zaměřené na online prostředí (SEO, PPC, E-mail, Content, Social Media)
 • Plánovat konkrétní aktivity pro jednotlivé oblasti
 • Dohlížet na celkové zpracování projektů, dodržování deadlinů a plnění stanovených cílů
 • Koordinovat marketingový tým, který zahrnuje jak kolegy v kanceláři, tak i externisty
 • Pomáhat s rozvojem webové stránky a její optimalizací

Koho přesně hledáme?

Hledáme někoho, kdo má již prokazatelné zkušenosti s online marketingem nejenom teoretické, ale hlavně praktické :)

Ideálním kandidátem je pro nás ten, kdo není úzce specializovaný pouze na jednu oblast, ale může nabídnout široký přehled a minimálně základní povědomí o všech různých aspektech digitálního marketingu. Ten, kdo se vyzná v dynamickém a komplexním charakteru online světa. A také ten, kdo svoje rozhodnutí nezakládá pouze na pocitech a intuici, ale dokáže je podpořit i daty.

Velkou výhodou je předchozí působení v oblasti e-commerce.

Jaké konkrétní znalosti bys měl mít?

 • SEO – Tušíš, na jakých principech funguje vyhledávání Googlu a co je to SERP. Umíš pracovat s klíčovými slovy a máš přehled o strategiích pro on-page i off-page SEO. Víš, co je to titulek i meta popisek a dokážeš to všechno propojit s obsahovou strategií.
 • Práce s webem – Víš, co se skrývá za zkratkami HTML, CSS, UX/UI a CRO. Máš zkušenost s WP nebo jiným redakčním systémem. Nezaskočí tě responzivní webový design a ani zdrojový kód stránky.
 • Google Analytics – Máš minimálně základní uživatelskou znalost a vyznáš se v jednotlivých reportech, metrikách i dimenzích. Víš, jaký je rozdíl mezi users a sessions. Umíš pracovat se segmenty. A hlavně všechna čísla dokážeš zpracovat a vyvodit z nich nějaké smysluplné závěry :)
 • PPC – Víš, co je CPC, CPM, CTR, dynamický retargeting nebo produktový feed.

Je nám jasné, že toho nechceme málo, takže pokud ti někde chybí praktické zkušenosti, může je nahradit tvoje nadšení, motivace a schopnost rychle se doučit vše potřebné :)

Jaké schopnosti od tebe očekáváme?

Protože se jedná o manažerskou pozici, kromě odborných znalostí a zkušeností je potřeba ještě něco navíc.

 • Skvělé organizační schopnosti – Budeš plánovat pracovní náplň nejen pro sebe, ale také pro zbytek týmu. Práce je u nás pořád hodně a je snadné se v úkolech utopit. Bez dobrého time-managementu a prioritizace se neobejdeš.
 • Orientace na výsledek – Tvým úkolem bude dohlížet na to, aby celý marketingový tým pracoval efektivně, soustředili jsme se na ty správné úkoly a posouvali jsme se neustále dopředu.
 • Flexibilita – Nevadí ti neustále se měnící a rozvíjející prostředí. Změny naopak vítáš a dokážeš se s nimi vypořádat.
 • Pečlivost a smysl pro detail – Většinou budeš zodpovědný za finální kontrolu projektů. Žádná chyba by ti neměla uniknout.
 • Systematičnost – Ve svých věcech máš pořádek a pokud jsou domluvená nějaká pravidla a postupy, není pro tebe problém se jimi řídit.
 • Iniciativní přístup – Pokud vidíš, že něco nefunguje, nepřehlížíš to a začneš to řešit. Pokud máš nové nápady, nebojíš se o ně podělit.
 • Analytické myšlení a komplexní uvažování – Dokážeš pracovat s různými analytickými nástroji a z čísel vyvodit smysluplné závěry. Na jednotlivé úkoly se nedíváš pouze izolovaně, ale zvládneš domyslet jejich důsledky v širším kontextu.
 • Nadšení pro práci a pozitivní přístup – Měl bys být příkladem a inspirací pro další členy týmu.
 • Dobré komunikační dovednosti – Komunikace se základem marketingu i týmové spolupráce, takže tě bude provázet na každém kroku.
 • Znalost anglického jazyka – Část interní komunikace probíhá v angličtině, takže je třeba, abys byl schopný se domluvit jak ústně, tak písemně.

Na co se u nás můžeš těšit?

Jsme velmi pyšní na to, čeho jsme jako tým dosáhli. Ano, očekáváme tvrdou práci, ale zároveň chceme také ve stejné míře odměňovat. Zde jsou některé výhody toho, když s námi budeš pracovat:

 • Neustále vzdělávání se – Hodně se toho naučíš. O špercích, diamantech a drahokamech, prodeji i marketingu, ale hlavně o tom, jak malá společnost poskytuje skvělé služby a produkty svým klientům včas a k jejich naprosté spokojenosti. A ty budeš nedílnou součástí toho všeho.
 • Konkurenceschopné platové ohodnocení a platový růst – Za svoji práci budeš dobře odměněný a pokud budeme s tvojí prací spokojení, rádi budeme tvé ohodnocení postupně a pravidelně zvyšovat.
 • Neomezený osobní rozvoj a růst – Díky tomu, že jsme malá, ale dynamicky se rozvíjející a rostoucí společnost, i ty budeš mít možnost s námi růst a posouvat se dál. Rádi se s tebou podělíme o všechny naše znalosti a zkušenosti a podpoříme tě v tom, aby ses mohl dále rozvíjet v těch oblastech, které jsou pro tebe zásadní.
 • Flexibilní vybírání volna – I když pracujeme naplno, chápeme, že by práce neměla být stavěna nad osobní život, takže jsme celkem flexibilní ohledně občasných dní mimo práci nebo dovolené, když je potřeba :)
 • Skvělý pracovní kolektiv – Staneš se součástí mladého a motivovaného týmu, který si svou práci skutečně užívá. Kromě toho si užíváme i společné páteční večeře a další zábavné team-buildingové akce.
 • Budeš pracovat v samém centru Prahy v nádherné historické budově plné světla, slunce a úžasných výhledů.
 • Dalšími bonusy jsou u nás drobné svačinky v průběhu celého týdne.
 • A samozřejmě nesmíme zapomenout na šperky. Budeš mít možnost vybrat si jedinečné kousky pro sebe nebo pro své blízké.

Jak se přihlásit?

Pokud tě naše nabídka zaujala a věříš, že jsi tím správným kandidátem, pošli nám své CV a připoj odpovědi na následující otázky. Při vypracování odpovědí se nenech ničím omezovat a neboj se, že by odpovědi byly příliš dlouhé :)

 1. Proč bys s námi rád/a pracoval/a?
 2. Proč bychom měli dát přednost tobě před ostatními?
 3. S jakými oblastmi digitálního marketingu máš prokazatelnou praktickou zkušenost?
 4. S jakými online nástroji a software z oblasti marketingu a pracovní produktivity máš zkušenost?
 5. Na jaké pracovní pozici jsi měl/a zatím největší zodpovědnost? Co přesně jsi měl/a na starosti?
 6. Pokud už jsi pracoval/a na nějaké vedoucí pozici, jak velký tým jsi měl/a na starosti?
 7. Co je podle tebe zásadní pro úspěšnou online marketingovou strategii v roce 2018?

Své odpovědi a životopis pošli na e-mail jobs@eppi.cz s předmětem „Marketing Manager v online klenotnictví“.
Vybrané kandidáty pak pozveme do druhého kola na osobní pohovor. Budeme se těšit! :)