Nejnovější trendy

Trendy ve světě šperků pro rok 2016

Trendy ve světě šperků pro rok 2016

I v roce 2016 se ve světě šperků setkáme s řadou nových trendů, ale neopustí nás ani některé oblíbené šperky, které si v posledních letech získaly tolik zaslouženého obdivu. Pojďte se s námi podívat, které šperky a doplňky budou hitem roku 2016, a neměly by vám tedy ve šperkovnici chybět! Pokud chystáte zásnuby, můžete se inspirovat i naším článkem, který se podrobněji věnuje právě trendům ve světě zásnubních prstenů.

Kombinované/vrstvené šperky

Jeden z nejvýraznějších trendů pro rok 2016 se nebude ani tak týkat designu, jako spíš stylu, jakým budou lidé šperky nosit. Dříve bylo nemístné nosit dohromady šperky různých kovů a barev, dokonce byl doporučován i optimální počet šperků. S tím je ale konec! Rok 2016 se ponese v duchu hravého a originálního kombinování, a to napříč barvami, druhy kovů, vzory i počtem šperků. Tento trend kombinování a vrstvení dostal ve světě šperků označení “stackables” a designéři šperků už dokonce vytváří speciální kombinovatelné kolekce.

Nejsnadněji se kombinují prsteny a náramky, ale vrstvit se dají i náhrdelníky. Při kombinování můžete originálně využít barevného kontrastu všech tří odstínů zlata - růžového, žlutého i bílého. Zajímavé outfity vznikají také vrstvením bílých a černých diamantů. Originální doplněk můžete vytvořit i kombinací barevných drahokamů podobného odstínu.

Vintage šperky

Šperky jsou často stále vnímány jako investice, která se jednou stane součástí rodinného majetku. Takové šperky by tedy měly být nadčasové, aby se z jejich krásy mohly těšit i další generace. Nadčasový design je charakteristický pro šperky ve vintage stylu, které jsou i nadále trendem následujících let. Vintage styl se nově prosazuje i mezi zásnubními a snubními prsteny.

Růžové zlato

Trend vintage šperků kráčí ruku v ruce s návratem růžového zlata. Růžové zlato zažívalo svou největší slávu zhruba před sto lety, nyní se opět objevilo mezi žhavými módními trendy. Nejprve si krásy tohoto vzácného kovu znovu všimli výrobci hodinek a později i designéři šperků. Jemný půvab růžového zlata ještě více podtrhují romantické detaily v podobě přírodních motivů a křehkých vln, které byly oblíbené především ve viktoriánské době. Tyto prvky a vzory jsou ostatně nadčasové a z módy nevychází nikdy.

“Halo” styl

I ve světě zásnubních prstenů bude nadále dominantní styl vintage v kombinaci se secesními vzory a motivy. V posledních letech se na výsluní objevily zásnubní prsteny ve tvaru “halo” (svatozář), které získávají na stále větší oblibě. Zásnubní prsteny tvaru “halo” jsou tvořeny centrálním drahokamem obklopeným kruhem menších drahokamů, což vytváří efekt podobný svatozáři. Tento design se ale objevuje nejen u zásnubních prstenů, můžeme se s ním setkat i u dalších typů šperků. Efektní svatozář může zdobit i náušnice nebo náhrdelníky.

Kruhové náušnice

Ačkoli v posledních letech se kruhové náušnice netěšily takové oblibě, začínají se postupně znovu vracet na výsluní. Nejnovější módní trendy tak můžete následovat s velkými kruhovými náušnicemi, nebo zvolte menší kroužky posázené drahokamy či diamanty. Chcete-li zkombinovat více trendů dohromady, zvažte kruhové náušnice z růžového zlata. Tato originální kombinace bude jedním z nejoriginálnějších a nejodvážnějších trendů tohoto roku.