Čeho se nevěsty nemohou dočkat?
Šest speciálních momentů

Osm speciálních momentů, kterých se nevěsty nemohou dočkat

Svatba je sama o sobě velkým životním rozhodnutím a předchází jí velkolepé přípravy a plánování, které nejedné z nás nedají spát. Na druhou stranu, právě všechno to plánování nám přináší mnoho nezapomenutelných zážitků, okamžiků a pocitů. V rámci tohoto článku si přiblížíme právě ty, na které se těší snad všechny budoucí novomanželky.


1. Sdělení světu, že jste zasnoubeni!

Každá nevěsta se těší na okamžik, kdy bude moct sdělit své rodině a přátelům onu velkou novinu, že je se svým přítelem zasnoubená. S těžko skrývanou radostí budete vyprávět svůj příběh lásky a ukazovat překrásný zásnubní prsten. Od tohoto dne už můžete začít plánovat svůj velký den.


Žádost o ruku


2. Výběr dokonalých svatebních šatů a šperků

Některé nevěsty během výběru svatebních šatů zažijí spoustu legrace a na tyto momenty vzpomínají ještě dlouhá léta, jiné se trochu obávají, že svou vysněnou róbu snad ani nenajdou. Prochází každičký obchod se svatebními šaty, každou půjčovnu. Zkouší desítky modelů a mnohdy se zdá, že hledání nebere konce. Pak ale narazí na jediné, krásné, perfektně padnoucí šaty, které jsou ještě přepychovější než ty, které si vysnily. Je to úžasný moment, kdy se jen stěží brání úsměvu a slzám dojetí při pohledu do zrcadla. Ke krásné svatební róbě neodmyslitelně patří i ladící šperky. Při jejich výběru se můžete inspirovat v našem článku.


Svatební šaty


3. Rozlučka se svobodou

Nastal správný čas sezvat všechny kamarádky i kolegyně, aby s vámi oslavily tu velkou novinu, že z vás bude paní. Ať už se rozhodnete uspořádat příjemný piknik v parku s několika lahvemi šampaňského nebo se se svými dámami vrhnete do víru nočních radovánek, uvidíte, že na svou rozlučku se svobodou budete ještě dlouho ráda vzpomínat.


Rozlučka se svobodou


4. Přípravy svatebního rána

A je to tady, velký den příchází. Jste plná očekávání a možná se vám i třesou ruce. Buďte bez obav, vaši blízcí vám budou skvělou oporou. Díky jejich blízkosti v klidu zvládnete přípravu make-upu, účesu i obléknutí šatů. Ještě zbývá naposledy si zopakovat svatební slib a jste připravena!


Svatební den


5. Moment, kdy poprvé spatříte svého nastávajícího

Nastal čas ukázat se světu v něžných svatebních šatech a vykročit vstříc novému životu s novomanželem. Určitě se už nemůžete dočkat okamžiku, kdy před oltářem stanete po jeho levici a on se poprvé okouzleně podívá do vašich očí a řekne si, že krásnější nevěstu si snad ani nemohl přát.


Nevěsta a ženich


6. Když říkáte své „ano“

Jediné slovo a jediná minuta změní váš život navždy. Ať už jste se nazpaměť naučila svatební slib, odpovídáte jednoduše „ano“ či máte napsané sliby vlastní, tyto okamžiky se vám vryjí do paměti navždy. Nestresujte se zbytečnými obavami, že se přeřeknete, a raději si vychutnejte onu chvíli, v níž dáváte najevo celému světu, že muž po vašem boku je pro vás ten jediný.


Svatební obřad


7. Oslava po obřadu

Po všech ceremoniích je nyní příležitost trochu si „vyhodit z kopýtka“, pobavit se s přáteli, které jste možná dlouho neviděla, poděkovat rodičům, že vám pomohli se všemi přípravami, a především si užívat první chvilky s novomanželem. Dobré jídlo, hudba, tanec, zábavné hry a hlavně hodně smíchu, to vše ke svatební oslavě neodmyslitelně patří.


Svatební hostina


8. První den s novomanželem

Probouzíte se po svatební noci s novým příjmením a slavnostní náladou, neboť vedle vás se usmívá muž, s nímž jste se rozhodla svůj život spojit navždy. Možná vás už dnes čeká cesta na svatební cestu, nebo jste se rozhodli ji o několik týdnů posunout. V každém případě si udělejte dostatek času na romantickou snídani ve dvou, a poté se celý den věnujte jeden druhému.


První den manželé


Není pochyb, že oněch speciálních momentů, na které se těšíme, je mnohem více, například první novomanželský polibek či napsání nového příjmení. Každá z nás je prostě jiná, každopádně svatba, ale také její přípravy, jsou plné nových vzrušujících situací a zážitků, které jednoduše stojí za to.