Šest speciálních momentů, kterých se nevěsty nemohou dočkat

Svatba je sama o sobě velkým životním rozhodnutím. Avšak předchází jí velkolepé přípravy a plánování, které nejedné z nás nedá spát. Na druhou stranu, právě ony přípravy nám přináší mnoho nezapomenutelných zážitků, okamžiků, pocitů. V rámci tohoto článku si přiblížíme pouze pár z nich, se kterými zajisté každá nevěsta bude souhlasit…


1. Sdělení světu, že jste zasnoubeni!

Žádná nevěsta si nechce nechat ujít ani jednu příležitost k tomu, aby předvedla zásnubní prsten, vypověděla svůj příběh lásky, či vyprávěla o svém dokonalém snoubenci. Mnohé z nás neshledávají překážku ani v tom, že tyto informace sdělují dané osobě již popáté za poslední týden. Je to jednoduše aktuální dění našeho života. Nestyďte se za to a dejte to světu i opakovaně najevo.

I said yes


2. Album na sociální síti

I když už jsme několikrát stihly všem v okolí oznámit tu velkou novinku, cítíme nutnost dát to vědět světu v širším měřítku. Facebook, Twitter, Pinterest, možností je hned několik. Ať už si založíme album s názvem „Svatba“, nebo jen zbytku světa odhalíme, že toto album jsme vytvářely již během prvních měsíců našeho vztahu, je to vzrušující okamžik, na který každá do jedné čekáme.

Album na sociálních sítích


3. Výběr dokonalých šatů

Některé nevěsty během výběru svatebních šatů zažijí spoustu legrace, a na tyto momenty vzpomínají ještě dlouhá léta. Pro jiné je zase výběr svatebních šatů spíše povinnost, než radost, a to ať už kvůli ztrácející se naději, či nechuti k nakupování jako takovému. Prolézáme každičký obchod se svatebními šaty, každou půjčovnu. Zkoušíme jich desítky, snad i celé stovky. A mnohdy se zdá, že naše hledání nebere konce. Pak ale narazíme na jediné, krásné, perfektně padnoucí šaty, které jsou ještě přepychovější než ty, které jsme si vysnily. Je to úžasný moment, kdy se jen stěží bráníme úsměvu, rozpakům a slzám při pohledu do zrcadla.

Dokonalé šaty


4. Rozlučka se svobodou

Jedná velká párty, aneb „žijeme len raz, práve tu a práve teraz“. Všechny vaše kamarádky ze školy, univerzity, i práce si udělají čas, aby s vámi oslavily poslední okamžiky „svobody“. Ať už zvolíte relaxační víkend v lázních, nebo divoký večírek se striptýzem, je třeba rozlučku naplánovat správně tak, abyste na ni nikdy nezapomněly!

Rozlučka se svobodou


5. Přípravy svatebního rána

A je to tady, ten velký den. Srdce buší, nervozitou se vám třesou ruce, možná se i dostaví chvilkové zaváhání. Prostě jedna velká směsice pocitů – vzrušení, očekávání, nervozita. Naštěstí pro nás, všude kolem se budou pohybovat družičky, členové rodiny, a sklenička šampaňského, což nám pomůže se uvolnit a nechat se hýčkat ještě naposledy někým jiným, než naším budoucím manželem.

Svatební ráno


6. Chůze uličkou

A ještě než si řeknete své ano, přichází na řadu chůze uličkou. „Hlavně nezakopnout“, honí se nám hlavou a roztřesená kolena se nám podlamují. Ale přiznejme si, právě toto je okamžik, na který každá nevěsta čeká. Čas jako by se zastavil, když nás spatří svatební hosté a především náš vyvolený, vyčkávající na konci uličky. Procházíte kolem hostů, kterým padají brady úžasem, a nezbývá nic jiného, než dodat, jak okouzlující nevěsta je právě za rámě vedena cestou k oltáři.

Chůze uličkou


Není pochyb, že oněch speciálních momentů, na které se těšíme, je mnohem více. Zmínit se můžeme například první novomanželský polibek, první představení jako „Pan a paní XXX“, nebo nalezení vhodného podpisu pro nové příjmení. Svatba, ale také její přípravy, jsou plné nových vzrušujících situací a zážitků, které prostě a jednoduše stojí za to.