Nejnovější trendy

Trendy zásnubní prsteny pro rok 2016

Trendy zásnubní prsteny pro rok 2016

Zásnubní prsten by neměl být jenom krásný, ale měl by také vystihovat dámu, která jej bude nosit. Zároveň by měl být nadčasový, abyste se z něj mohli těšit i za pár let. A samozřejmě musí být trendy, aby vám dělal radost teď! Pojďte se s námi podívat na pár trendů ze světa zásnubních prstenů, které si postupně získávají sympatie zamilovaných párů.

Klasická elegance

Spousta párů se při výběru zásnubního prstenu vrací ke klasickým a osvědčeným designům, kterým bezpochyby vládne hladký a jednoduchý zásnubní prsten s centrálním diamantem. Tento trend se týká i snubních prstenů, kde řada párů volí tenké kovové kroužky bez výrazného zdobení. Jedná se o elegantní klasiku, díky které skvěle vynikne třpytivá krása centrálního drahokamu.

Pavé design

S oblíbeným stylem vintage se do světa zásnubních prstenů vrátil i původem francouzský trend pavé. Pavé styl znamená, že je šperk po obvodu vydlážděn diamanty nebo jinými drahokamy, což šperku dodává takřka éterický třpyt. Zásnubní prsteny s postranními diamanty jsou proto právem oblíbené. Pozornost je soustředěna na drahokamy a použitý vzácný kov naopak není skoro vidět.

Přírodní motivy

Přírodní vzory a motivy nikdy neztrácejí na kráse a jsou i nadále v módě. Velmi oblíbené jsou proto zásnubní prsteny inspirované přírodou, které zdobí drobné prvky ve tvaru květin, pnoucích listů nebo pupenů. A to obzvlášť mezi páry, pro které je příroda inspirací nebo společným koníčkem.

Zásnubní prsten s přírodním motivem by mohl potěšit romanticky založenou ženu či milovnici květin. Uvažujete, zda je taková i vaše přítelkyně? Vyzkoušejte průvodce výběrem zásnubního prstenu, který charakteristiky jednotlivých typů žen rozebírá více do detailů. Na jejich základě vám doporučí ty nejvhodnější prsteny z naší nabídky.

Proplétající se kroužky

Zvlněné proplétající se kroužky zásnubního prstenu jsou krásným symbolem nekonečné lásky a vzájemně propojených osudů. Tyto romantické zásnubní prsteny jsou jedním z nových trendů posledních let.

„Halo“ tvar

V posledních letech se ve světě zásnubních prstenů objevil trend tzv. halo prstenů, což můžeme volně přeložit jako prsteny ve tvaru svatozáře. Jedná se o zásnubní prsteny s velkým centrálním drahokamem, který je dokola obklopen drobnými drahokamy, nejčastěji diamanty. Některé zásnubní prsteny v halo stylu mají dokonce více takových drahokamy posázených kruhů okolo centrálního kamene, nebo mohou být drahokamy posázeny do tvaru připomínajícího květinu. Svým designem spadají halo prsteny do oblíbeného vintage stylu a jsou neuvěřitelně romantické.

Fancy tvary

Ačkoli jsou u centrálních diamantů stále nejpopulárnější kulaté tvary, některé originalitu hledající páry volí zásnubní prsteny s diamanty s jinými tvary, jakými jsou například tvary čtverce, polštářku, oválné kameny nebo tvar emerald.

Růžové zlato

Hřejivá růžová barva je symbolem romantické lásky. Není se tedy čemu divit, že podmanivé růžové zlato si získává své místo i ve světě zásnubních a snubních prstenů, kam láska a romantika přirozeně patří. Růžové zlato už nepatří pouze ženám, ale statečně se na něj při výběru snubních prstenů vrhají i muži. Kromě jemné krásy připomínají prsteny z růžového zlata i tolik oblíbený styl vintage.

Kombinování kovů a netradiční kovy

Kombinování a vrstvení šperků je žhavým trendem posledních let. Na oblibě získávají zásnubní prsteny s různobarevnými kovy, například prsteny z bílého zlata v kombinaci s růžovým nebo žlutým zlatem. V posledních letech roste rovněž význam a obliba platiny, proto se z ní začínají vyrábět i první platinové zásnubní prsteny.

Netradiční designy

Ne všechny dámy touží po klasickém zásnubním prstenu a mnohdy pátrají po alespoň trochu originálním a osobitém šperku. Módní designéři v tomto roce konečně vyslyšely jejich prosby a mezi klasickými zásnubními prsteny se tak objevují i jedinečné kousky s barevnými drahokamy a neokoukanými tvary.

Asymetrické tvary

Většina zásnubních prstenů se stále nese v tradičním duchu centrálního drahokamu s pravidelnými oblými kroužky a zvlněními. Pozornost v tomto roce na sebe ovšem upoutají zásnubní prsteny s nepravidelnými křivkami a asymetrickými tvary, se kterými jednoznačně uchvátíte své okolí.

Překvapivé detaily

Některé zásnubní prsteny sází na honosnou okázalost, jiné naopak volí decentní jemnou krásu a drobné detaily. Mezi takové šperky patří například zásnubní prsteny s promyšlenými ozdobnými detaily pod centrálním kamenem nebo na bocích kovového kroužku.

Bagetkové detaily

Drahokamy elegantního bagetkového tvaru se v historii několikrát vrátily na výsluní, ale vždy je opět nahradily jiné trendy a motivy. Dnes se tato sofistikovaná krása v podobě bagetkových detailů vrací opět do módy. Drahokamy bagetkového tvaru totiž skvěle doplňují jemné a oválné centrální drahokamy nebo naopak výrazné drahokamy hranatých tvarů.

Barevné drahokamy

Ačkoli nejoblíbenějšími kameny v sekci zásnub zůstávají diamanty, stále více párů vyhledává netradiční barevné drahokamy a volí například zásnubní prsteny se smaragdem či prsteny s topazem, které lépe vystihují jejich individualitu a vzájemný vztah. Mnohdy se také inspirují šperky celebrit, které si oblíbily především safírové zásnubní prsteny či akvamarínové prsteny.

Vintage styl

O stylu vintage jsme se zde již několikrát zmínili, poněvadž je to jeden z nejvýraznějších a nejoblíbenějším trendů posledních let, a to nejen ve světě šperků. A ani v tomto roce tomu nebude jinak. Zamilované páry si oblíbily především šperky ve viktoriánském nebo secesním stylu, které okolo sebe vytváří atmosféru nostalgické romantiky a jsou zárukou nadčasové krásy a elegance.