Top svatební barvy a jejich kombinace roku 2018

svatební barvy 2018

Vzpomenete si, jak jste si jako malé představovaly svoji vysněnou svatbu? Od té doby se nejspíše spousta věcí změnila a vaše představy o dokonalé svatbě jsou teď trochu jiné, ovlivněné především současnými trendy. Tohoto tématu jsme se už dotkli v předešlém článku, kde jsem vám představili ty nejzásadnější svatební trendy pro rok 2018 jako takové.

Ale právě tím nejdůležitějším hnacím motorem každé svatby jsou především barvy a jejich kombinace, které se každý rok mění a od kterých se odvíjí celá veselka. Od šatů pro nevěstu a doplňků pro ženicha přes dekorace na ceremoniálu či hostině až po drobné dárky pro svatebčany. Zde si přijdou na své především velké detailistky, které chtějí mít vše sladěné do nejmenšího puntíku – vždyť barvy přinášejí ten největší prostor pro kreativitu.

A proč se místo jednotlivých barev zaměříme na jejich kombinace? Díky propojení vícero odstínů získáte ještě zajímavější paletu a krásnější pastvu pro oči. A hlavně nemusíte být svázáni hledáním naprosto všeho v jedné barvě, které vás pak při svatebních přípravách dovede k šílenství. Velkou roli tu také hraje psychologie barev, ale to už bychom měli materiál na jeden samostatný článek… Díky barvám a jejich kombinacím můžete, metaforicky vzato, i vyprávět příběh. Samozřejmě ne všechny páry však dávají na filosofický rozměr, ale vybírají zkrátka podle toho, co se jim líbí.

Abyste to s tím hledáním trendy svatebních barev neměli tak těžké, vybrali jsme pro vás 7 zásadních kombinací, které budou v tomto roce nejpopulárnější. A proč právě 7? Protože sedmička je číslo dokonalosti, stejně tak jako bude dokonalá vaše svatba. Není to tak?

Lila a levandulová

svatební barvy lila a levandulová

Říkáte si, že jde přeci jen o fialovou, že? Ano. Lila i levandulová jsou si velmi podobné a vychází z podobného odstínu. Nicméně jejich tón je odlišný a kombinace obou navozuje velmi sladký, ale přitom nijak zatěžkaný pocit. Pokud se rozhodnete pro tuto fialovou nádheru, budete to mít jednoduché hlavně s květinami. Umíte si představit, jak celou veselku provoní levandule, která má vysoce relaxační účinky? Anebo takový šeřík, který se vyskytuje v opravdu krásných fialkových odstínech! Pokud byste ovšem chtěli ten, je třeba mít svatbu na pomezí dubna či května, kdy je tento voňavý keř v plném květu.

A jak se na svatbu v tomto fialkovém stylu vyšperkovat? Náš tip je například tento decentní náramek s okrouhlým ametystem Advena, se kterým stoprocentně zazáříte.

Ultra violet a purpurová

svatební barvy ultra violet a purpurová

Pokud se rozhodnete pro tuto fialovou kombinaci, budete opravdu super trendy. Nezapomeňte, že ultra violet je dle barevné instituce Pantone barvou číslo jedna pro rok 2018! Této barvě jsme věnovali samostatný článek, takže pokud vás o ultra violet zajímá ještě více podrobností, neváhejte si ho přečíst. Ve spojení s purpurovou vás tenhle odstín ještě více dostane a vaši svatbu promění v nezapomenutelnou. Kombinace je oproti předchozí velmi výrazná a také podmanivá. Když ji doplníte o akcenty lesní zeleně či zlatou, nebude působit tak „ukřičeně“.

Naším tipem na klenoty hodící se k tomuto stylu jsou ty ze zlaté kolekce šperků s ametysty a diamantem Patricia.

50 odstínů… modré

svatební barva modrá

O modré se nejčastěji říká, že uklidňuje. A vzhledem k tomu, jak stresový den D vás čeká, to možná bude ideální volba! Navíc je super, že nemusíte zůstat jen u jednoho či čtyř odstínů. Můžete si vytvořit opravdu snovou paletku a inspirovat se například odpolední až večerní oblohou. Tyhle odstíny modré totiž nikdy neomrzí. Co se týče květin, budete možná trochu více omezeni než při výběru dekoru v růžové, na druhou stranu si ale umíme představit, jakou parádu vytvoří bohaté hortenzie v modrých tónech!

A ještě jedna výhoda této modře vyladěné svatby – v jakémkoliv období bude působit krásně, což se nedá říct například o oranžové či žluté.

A jaké na svatbu do modra zvolit doplňky? Zkuste třeba kolekci stříbrných šperků s akvamarínovými srdíčky Hearty.

Modro-červeno-růžové potěšení

svatební barvy modrá, červená a růžová

Přesuneme se od modré o krok dále, ale ještě stále u ní trochu zůstaneme. Královská modrá je zkrátka klasika, která má něco do sebe. A když ji postavíte vedle červené, působí ještě majestátněji. Není náhoda, že tuto kombinaci má ve svých znacích a na vlajkách spousta zemí. Naopak starorůžová tuhle dvojici umí krásně zkrotit a vytvořit opravdu zajímavý trojboj. Když se na spojení barev podíváte, možná z nich budete mít takový… bezstarostný pocit. Není to tak? Tohle kombo je tedy ideální na léto, kdy jsou dlouhé a teplé večery.

Naším tipem na svatební šperk, se kterým budete v tomto případě nepřehlédnutelné, jsou zlaté visací náušnice s tanzanity a diamanty Ballias.

Rudá s broskvičkou

svatební barvy rudá a broskovová

Všechny odstíny červené jsou pro osobnosti, které mají rády výrazné věci a chtějí na sebe upoutat pozornost. Obzvlášť, když jde o odstín vintage rudé. Když ji ale zkombinujete s další příjemnou barvou v teplém tónu, jako je například broskvová, krásně ji zjemníte. Kombinace těchto barev vám bude slušet hlavně na svatbu plánovanou na konec léta anebo celý podzim.

K této barevné kombinaci se jako třešnička na dortu perfektně hodí kolekce zlatých šperků s červenými granáty a diamanty Dicabe.

Bílá a spousta zeleně

svatební barvy zelená a bílá

Nuže dobrá, bílá pro vás asi nebude žádným překvapením. Jenže klasická bílá svatba má mnoho podob.

Současným módním světem stále rezonuje odkaz zelené jakožto barvy, která představuje souznění s přírodou a rovněž ekologické uvědomění. Není náhodou, že tzv. „greenery“ byla barvou roku 2017. Pokud čtete náš blog pravidelně, v rámci svatebních trendů pro rok 2018 jsme na spoustu zelených i rostlinných dekorací již upozorňovali. U těchto dekorací se nemusíte bát, že to s nimi přeženete. Leda, že byste si z hostiny vytvořili džungli.

A jaké klenoty doporučujeme pro tuto bílo-zelenou kombinaci? Určitě nic nezkazíte perlovými šperky. Náš největší tip jsou tyto nadčasové perlové náušnice Amadey.

Černobílá s luxusní zlatou

svatební barvy černá, bílá a zlatá

U bílé ještě zůstaneme, ale doplníme ji navíc ještě něčím, co možná nebudete čekat. Tím něco máme na mysli černou, která oproti bílé tvoří ten největší kontrast na světě, a zlatou, která černobílému páru vytváří neskutečnou auru luxusu. Tuto barevnou kombinaci doporučujeme na svatby spíše v podzimním až zimním období.

Není snad elegantnější kombinace než této. Zlatá umí rozzářit opravdu cokoliv, což sama o sobě černobílá nemůže nikdy zvládnout.

Dokonalým šperkem pro nevěstu či svatební návštěvnice je v tomto případě zlatý přívěsek s černým diamantem a personalizovaným gravírem dle vaší volby Mikkel. Pánové by pak mohli ocenit manžetové knoflíčky ze žlutého zlata s černými diamanty Sewal.

Jak se vám náš výběr svatebních barev líbí? Šli byste do některé z kombinací, nebo máte odlišný styl? Budeme moc rádi, když nám napíšete, jak to máte s barvami vy!

Také by se vám mohlo líbit

Zatím žádné komentáře

Nechte nám tu svoji odpověď