Dětské šperky: co byste měli vědět před jejich nákupem

dětské šperky

Také si myslíte, že není roztomilejší pohled než ten na malou princeznu v blyštivých náušničkách, jak si parádnicky kráčí světem? Než ovšem svému dítěti pořídíte první šperk, ať už se bude jednat o náušnice nebo náhrdelník, je potřeba si uvědomit několik důležitých věcí. Těmi vás provedeme v dnešním článku.

Vyhněte se bižuterii

Bižuterní šperky bývají plné škodlivých látek, které mohou mít neblahý vliv na zdraví vašich ratolestí. Běžně totiž obsahují nikl, častý alergen, který může způsobit zánět kůže. A právě dětská pokožka je na alergické reakce velmi citlivá. Je tak nutné vybírat dětské šperky vyrobené z kvalitních kovů, jako je třeba stříbro, zlato nebo nejlépe platina.

První náušnice vybírejte s rozumem

Okolo prvních dětských náušnic se vznáší několik zásadních otázek, které dokáží při výběru potrápit nejednu maminku. Je proto dobré si je dopředu promyslet.

Kdy je ten správný čas?

Dříve se holčičkám propichovala ouška již v prvních týdnech života, dnes se ovšem doporučuje s náušničkami počkat. Dětští pediatři tvrdí, že by se tento zákrok neměl podstupovat dříve než před prvním očkováním hexavakcínou. Často se také můžete setkat s názorem, že by si malé dámy měly samy říct, zda uši propichovat vůbec chtějí.

Nastřelit, nebo propíchnout?

V případě propichování ouška je možné si vybrat buď klasické propíchnutí jehlou, nebo nastřelení náušnice. Pokud se rozhodnete pro první možnost, vždy k tomu vyhledejte odborníka, nejlépe svého pediatra. Většina maminek se však dnes uchyluje k nastřelení. Je rychlejší, dítě méně bolí a rána se lépe hojí. V takovém případě můžete vyrazit i do kosmetického studia, kde mají s nastřelováním náušnic hojné zkušenosti. Nikdy ovšem nezapomínejte o ranky správně pečovat.

Jaké náušnice zvolit?

Při výběru dětských náušnic se obvykle nabízí dvě varianty – modely visací nebo peckové. Pokud jste se rozhodli pro nastřelení šperku, využijete spíše pecky s bezpečným, šroubovacím zapínáním. V případě propichování ucha jehlou budou vhodnější visací náušnice s bezpečnostním uzávěrem.

Jak vybírat další šperky pro děti

Co se týče ostatních dětských šperků, jako jsou náhrdelníky či náramky, je nejprve nutné zvolit ten správný čas, kdy je váš potomek může začít nosit. Při výběru pak dbejte především na jeho bezpečnost. Děti jsou energické a mohly by se o šperk snadno poranit. Zároveň volte design klenotu vhodný věku. Je také nutné, aby si dítě při nošení uvědomovalo, že má za šperk určitou zodpovědnost.

Nezapomínejte, že řetízky a náramky nemusí zdobit jen holčičky. Parádu s nimi mohou udělat i chlapci.

Vhodná příležitost k darování dětského šperku

Jestliže chcete své nebo vám blízké dítě obdarovat klenotem, využijte k tomu některou ze speciálních příležitostí. Všechny dívky si své první šperky pamatují. Vhodným okamžikem k darování nadčasového doplňku tak mohou být narozeniny, křest nebo třeba rodinná dovolená. Využít můžete samozřejmě i méně specifickou situaci a šperk ozvláštnit myšlenkou, která mu dodá sentimentální smysl.

Darované šperky mohou mít nakonec i investiční hodnotu. Především klenoty s diamanty jsou věčné a mohou být zvláštní formou úschovy majetku.

A jaký názor máte na dětské šperky vy? Nosí vaši potomci nějaké třpytivé kousky?

Také by se vám mohlo líbit

Zatím žádné komentáře

Nechte nám tu svoji odpověď