5 chladivých nápadů jak přežít léto v Praze

kopečková zmrzlina

Jedno švédské přísloví praví, že život bez lásky je jako rok bez léta. Lásku i léto k životu zkrátka potřebujeme, protože naše endorfiny jsou vyplavené na nejvyšší level, máme vždy úsměv na tváři a všechno se zdá být krásnější. Jenže léto má i své stinné stránky, obzvlášť když ho trávíte ve vyhřátém městě obklopeni betonem ze všech stran. Jak se s takovými útrapami vypořádat, abyste se cítili stále příjemně? Máme pro vás několik zaručených tipů, kterými se můžete inspirovat stejně jako my v naší pražské Eppi kanceláři.

1) Větráky a klimatizace

Ano, tak jednoduché a tak účelné! Ale ne každý pracuje v klimatizovaném prostředí a samotná “klima” má samozřejmě i své špatné stránky. Člověk má pocit, že ji musí pustit na plno, a ohrožuje tak své zdraví. Proto vždy otáčejte kouzelným kolečkem nebo spínačem velmi opatrně, abyste si nepřihnali nachlazení. Nikdo přece nechce být nemocný v létě, není-liž pravda?

Náš office je z poloviny klimatizován, ale v našem největším prostoru uvnitř kupole nejsme touhle výhodou vybaveni. A protože máme opravdu spoustu oken, kde se nám vytváří skleníkový efekt, musíme si pomáhat větráky ze všech stran. Každé pracovní místečko máme vybaveno menším pomocníkem, který nás ovívá ze všech stran a pomáhá přežít. Díky za tento vynález! S větrákem se totiž nemocí bát nemusíte.

2) Zmrzlina

V Eppi máme super výhodu, protože sídlíme nad známou pasáží Světozor, kde se nachází zmrzlinový a cukrářský poklad jménem Ovocný světozor. Takže si kdykoli můžeme zajít na zmrzku točenou nebo kopečkovou. Naštěstí nemáme daleko ani takové Angelato na Starém městě, takže obědovou pauzu rádi využijeme i pro tuhle procházku.

No a pokud nejste poblíž takových skvostů, tak doporučujeme velkou, ale opravdu velkou zásobu nanuků! S těmi jde práce hned lépe od ruky.

3) Pitný režim

Na pitný režim byste neměli zapomínat ani při chladnějších dnech, ale u těch perných to platí jednou tolik. V našem officu tedy naleznete hned dva několikalitrové zásobníky vody, kam se chodíme napájet, jak často to jde. Kdo však zapomínáte na pravidelný pitný režim, možná by vám pomohla speciální mobilní aplikace Hydro Coach, Water Drink Reminder nebo Water Time Pro. Zkuste si některou aplikaci nainstalovat a uvidíte, že dehydratace se už nedostaví.

A pokud nejste nadšenci vody bez chuti, hoďte si do sklenice pár koleček citronu, okurky nebo třeba zázvoru.

4) Výlety k vodě

Pokud máte volný čas a nemusíte být zrovna v práci, doporučujeme vám udělat si výlet za vodními radovánkami. Ne každé město má pěkné přírodní koupaliště, pokud ale můžeme poskytnout naše tipy, určitě doporučujeme vyjet kromě megalomanského Podolí na Divokou Šárku, kde se ocitnete v opravdu v krásné přírodě nedaleko Prahy. Voda je zde většinou super ledová, ale za to osvěžení a atmosféru to stojí. Další pěkné, leč menší, koupaliště naleznete na Stírce v Kobylisích. Je zde velký plavecký bazén a jeden dětský, takže pro rodinku ideální místo, které není zas tak daleko od centra Prahy.

V poslední době nás ale velmi zaujalo místo Biotop Radotín, kde je nejenom koupací jezero, ale i biologické, čisticí. Myšlenka biotopu je velmi ušlechtilá, jelikož se zde snaží udržovat čistou vodu bez chemie za působení vodních rostlin a jiných přírodních ekosystémů.

5) Kořeněná jídla

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč lidé v těch nejteplejších oblastech na zemi jedí kořeněná jídla? Vysvětlení je vlastně velmi jednoduché a chytré. Díky tomu, že se při konzumaci kořeněného jídla pořádně zapotíte, pomůžete tělu rychleji se ochladit.

A tak jsme si u nás v kanceláři zahráli na bořiče mýtů a rozhodli se to vyzkoušet. I přesto, že představa kořeněného jídla v horkém dni pro někoho nemusí být zrovna dvakrát lákavá, my jsme došli k závěru, že to za to stojí. A efekt je trvalý! Tak proč nespojit příjemné s užitečným a obědovou pauzu nevyužít k návštěvě mexické restaurace Las Adelitas nebo indické Al Karim, kde to všichni máme moc rádi.

A jak zvládáte léto v Praze nebo jiném městě vy? Podělte se o své tipy!

Také by se vám mohlo líbit

Zatím žádné komentáře

Nechte nám tu svoji odpověď