Barva roku 2019 – Living Coral

barva roku 2019 Living Coral

Rok se s rokem sešel a stejně jako v předchozích letech bychom vás rádi informovali o nové barvě roku 2019. Tou se tentokrát stal odstín Living Coral 16-1546 – tedy živá, živoucí, nejživější korálová.

Už tradičně vám v souvislosti s barvou roku nepředstavujeme pouze hot trendy ze světa šperků, ale věnujeme se i onomu konkrétnímu odstínu, který americký institut Pantone vyhlašuje jako barevnou alfu a omegu. Každoročně z ní pak čerpají inspiraci všichni umělci i kreativci, pro které je práce s barvami na denním pořádku.

Rok 2019 na korálové vlně

Pokud náš blog sledujete od samého počátku, asi netřeba vysvětlovat, kde se fenomén volby barvy roku vzal. To jsme podrobně popsali v roce 2017 u odstínu Greenery. Pokud vás tedy zajímá, jak a podle čeho se konkrétní barva vybírá, nenechte si článek ujít. Tématu volby jsme se lehce dotkli také minulý rok v případě Ultra Violet.

Teď už ale zpět k živé korálové! Upřímně, my jsme výslednou volbou velmi nadšeni. Pokud se budete na tento odstín soustředit, určitě ve vás po chvilce vzbudí pocit optimismu, radosti či jiné pozitivní energie.

Co Living Coral symbolizuje?

A protože nic není náhoda, ani výběr tohoto odstínu nebyl jen tak ledabylý. Opět vychází z událostí napříč širokou společností i dalších jevů, které na nás mají každodenní vliv. Dnešní svět nejvíce ovlivňují digitální technologie ruku v ruce se sociálními médii. Ať chceme nebo ne, měli bychom si přiznat, že taková je realita. Spousta z nás je online každý den, ne-li skoro 24/7. Ne všichni si tento fakt plně uvědomují, ale ti, kteří informační tlak pociťují, mile rádi vyhledávají více autentických zážitků a prostor, kde se mohou cítit svobodněji a intimněji.

Právě díky těmto pocitům tak padl výběr na Living Coral. Na barvu, která působí společensky, temperamentně, svěže a která zároveň podněcuje aktivitu k novým činnostem a lepším zítřkům na vlnách pozitivní mysli. Neměli bychom zapomínat, že optimismus je naší přirozeností, že?

PANTONE 16-1546 Living Coral v nás má evokovat hravost a touhu prožívat radostné okamžiky co nejintenzivněji.

Odstín živé korálové se objevuje jak v našem přirozeném prostředí, tak na dně moří či v hlubinách online světa. Dle Pantone institutu tato barva ,,projevuje živou přítomnost v sociálních médiích”. Co si pod tím představíte, je zcela na vás. Přijde vám na mysl úchvatný korál na mořských útesech, který okouzluje nejen naše oko, ale i své přirozené prostředí? Podobně tak zkuste své vnímání přenést i na jiná odvětví. Pocity byste měli mít stejné.

Jak se vyšperkovat v duchu Living Coral?

Můžeme vám prozradit, že tento rok budeme do naší nabídky poprvé zařazovat šperky právě s korálem. Už teď pracujeme na výběru vhodných kamenů a na designování konkrétních modelů.

Abychom se však v tuto chvíli nemuseli držet pouze korálu samotného, lze se inspirovat i šperky, které mají Living Coral nádech. Na barevném schématu by to pro představu vypadalo takto.

barva roku 2019 Living Coral

Náš výběr proto s ohledem na odstín Living Coral padá na všechny morganitové šperky, klenoty s růžovými turmalíny anebo kousky osázené unikátním padparadscha safírem. Pro ještě lepší představu mrkněte na šperky v koláži. No nejsou k nakousnutí?

šperky v odstínu Living Coral

A co si myslíte o nové barvě roku vy? Stane se vaší láskou v podobě korálové rtěnky, laku na nehty, vonné svíčky, nových šatů anebo třpytivého klenotu? Podělte se s námi. 🙂

Také by se vám mohlo líbit

Zatím žádné komentáře

Nechte nám tu svoji odpověď