7 tipů na filmy: co vidět na 52. filmovém festivalu v Karlových Varech

7 filmových tipů KVIFF

Již zítra v Karlových Varech začíná 52. ročník filmového festivalu a my už se moc těšíme. Kromě toho, že milujeme šperky, jsme také velkými filmovými fanoušky. A tak bychom se s vámi rádi podělili o pár filmových tipů, které si letošní rok rozhodně nechceme nechat ujít.

Vizuál festivalu

Na úvod bychom ale rádi věnovali nejprve pár slov festivalovému vizuálu, na který se těšíme minimálně stejně jako na filmy. O vizuál pro KVIFF 2017 se tak jako v předešlých ročnících postaralo studio Najbrt. Na designu pracovali Zuzana Lednická, Aleš Najbrt a Michal Nanora. O samotné fotky se postaral Václav Jirásek. Design plakátů zůstává věrný černobílému minimalu. Tentokrát jsou na nich zachyceni “obyčejní lidé”, kteří si svou tvář překrývají fotografií známého herce nebo herečky. Mezi těmito vypůjčenými identitami hvězd můžeme vidět tváře Johna Malkoviche, Dannyho de Vita nebo Jean-Paul Belmonda. Z českých pak Rudolfa Hrušínského, Olgu Schoberovou či Aňu Geislerovou.

Jaké filmy si nenechat ujít

Stejně jako minulý rok jsme pro vás i tento vybrali několik tipů na filmy, které podle nás stojí za to na filmovém festivalu v Karlových Varech vidět.

Prvním snímkem, který nás zaujal, je britský film s názvem Baby Driver (2017). Je o mladém talentovaném řidiči, který pomáhá zločincům uniknout z místa činu. Jestli jste fanouškem rychlých aut a nechcete si nechat ujít nadupaný soundtrack, určitě nešlápnete vedle. My už se na film i s jeho hvězdným obsazením Ansela Elgorta, Kevina Spaceyho nebo Jamieho Foxxe moc těšíme.

Pokud vás berou spíše historické filmy, nevinnost a tajemná sexuální touha zahalená atmosférou viktoriánského venkova, máme pro vás tip na americký snímek známe režisérky Sofie Coppoly s názvem Oklamaný (2017), ve kterém se objevují největší hollywoodské hvězdy, jako je Nicole Kidman, Colin Farrell nebo mladičká Elle Fanning.

Dalším tajuplným filmem, který podle nás stojí za to, je americký indie snímek Přízrak (2017), který na filmový festival Karlovy Vary přijede představit jeho hlavní hvězda Casey Aflleck. Pokud máte rádi tajemno, strašidla a oceníte výborné trikové scény, určitě si tento low budgetový snímek nenechte ujít. Lyrický film vypráví o lásce a o tom, jaké to je ztratit milovaného člověka.

Pokud by toho dramatu a emocí na vás bylo příliš a máte rádi britský humor, potom pro vás máme vyhlídnutý snímek Dvojitý rande (2017). Jeho příběh vypráví o roztomile přitroublém Jimovi, ten se v předvečer svých třicátých narozenin chystá přijít o panictví. Společně se svým kamarádem Alexem se vydá na lov do baru, kde si společně vyhlídnou dvě dívky s vyzývavým pohledem. Bohužel tyto dvě sestry Kitty a Lulu mají naprosto odlišné plány.

Máme pro vás i jeden tip na dokumentární film německo-rakouské koprodukce Bez názvu (2017). Jedná se o zápisky z cesty kolem světa, ze které se režisér filmu Michael Glawogger už nevrátil a natočený materiál musela sama zpracovat další členka štábu, střihačka Monika Willi. V roce 2013 se Michael vydal na svou osudnou cestu, aby jako pozorovatel zachytil svět v jeho celistvosti. Dokument nemá žádné ústřední téma, ani nesleduje žádný plán. O to zajímavější bude zjistit, jak se s výsledkem tvůrci poprali.

A samozřejmě nezapomínáme ani na filmy naší domácí produkce.

Prvním z nabídky, který nás zaujal, je emocionálně zdrcující slovenský film Špína (2017) režisérky Terezy Novotné, který velmi otevřeně vypráví o znásilnění mladé dívky a jejích následných duševních stavech. Jak sama režisérka filmu říká, její film je inspirován skutečnými příběhy a je natočen v největší slovenské psychiatrické klinice.

A jestli jste ještě stále neviděli český film Julia Ševčíka Masaryk (2016) v hlavní roli s Karlem Rodenem, určitě na tento rekordně oceněný snímek Českým lvem 2016 zajděte. Nenechte se ale zmást jménem filmu, toto životopisné drama nevypráví o československém prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi, ale o bujarém životě jeho syna Jana. Nenechte si společně s námi ujít příběh o bohémovi a diplomatovi, který na rozhraní mezi dvěma světy bojoval se svými vnitřními démony.

Jak se na festival vyšperkovat?

I tento rok jsme pro vás vybrali tipy na šperky, se kterými na festivale zazáříte a očarujete nejednoho šviháka lázeňského. 😉

Jelikož máme teď spoustu nových šperků s drahokamy, tak bychom vám doporučovali vsadit na ledové barvy, abyste se v parných Varech trochu zchladily.

A abyste měly outfit kompletní, doporučujeme tyto drahokamové zlaté kolekce:

 

Pokud dáváte přednost minimalismu a poměr cena/výkon u vás hrají prim, doporučujeme tyto naše nové stříbrné náhrdelníky:

 

Jak jsme se zmiňovali minulý rok, své svůdné ručky budete ukazovat na každém rohu, takže se vybavte i nějakým fešným prstýnkem!

Naše tipy jsou:

 

Nyní nám nezbývá nic jiného, než popřát vám příjemnou zábavu, nejednu vypitou kávu v Republica coffee, nespočet ochutnaných lázeňských oplatek a termálních vod, a samozřejmě úžasnou filmovou podívanou!

Jezdíte do Varů pravidelně nebo budete mít letos premiéru? Pochlubte se nám! 🙂

Také by se vám mohlo líbit

2 komentáře

 • Reply
  janina
  29/06/2017 at 21:28

  uz zitra jedu na festival poprve v zivote a vubec sem nevedela podle ceho vybrat z te spousty filmu! dekuju za tipy, na Prizrak s mym milackem Caseym pujdu! treba se i potkame!!! haha

  • Reply
   Verča
   04/07/2017 at 8:50

   Milá Janino,
   tvůj komentář nás moc potěšil, rádi jsme poradili. Ať se filmy líbí a fronty na ně jsou co nejkratší! 🙂

  Nechte nám tu svoji odpověď